پارسه

گرایش های کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، برنامه ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۴ رشته زیرمجموعه خود است. برخی از این رشته‌ها گرایش‌های مختلفی ندارند اما برخی از آنها دارای چند گرایش مختلف هستند که در فهرست زیر ارائه شده اند. این رشته در مجموع ۴ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی برنامه ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری به شرح زیر است: 

۱- برنامه ریزی شهری

۲- برنامه ریزی منطقه‌ای

۳- مدیریت شهری

۴- محیط زیست شهری

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته برنامه ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی برنامه ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری (کد ۱۳۵۰) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد برنامه ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه برنامه‌ریزی شهری، منطقه‌ای و مدیریت شهری

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته برنامه ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته برنامه ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، غیرانتفاعی، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد برنامه ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری کلیک کنید.

 
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات