پارسه

گرایش های کارشناسی ارشد شیمی

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، شیمی در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۶ رشته زیرمجموعه خود است. برخی از این رشته‌ها گرایش‌های مختلفی ندارند اما برخی از آنها دارای چند گرایش مختلف هستند که در فهرست زیر ارائه شده اند. این رشته در مجموع ۱۷ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی شیمی، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد شیمی چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد شیمی به شرح زیر است: 

۱- شیمی

۱- شیمی فیزیک

۲- شیمی آلی

۳- شیمی پلیمر

۴- شیمی دارویی

۵- فیتوشیمی

۶- شیمی معدنی

۷- شیمی تجزیه

۸- شیمی کاربردی

۹- شیمی پیشرانه

۱۰- شیمی کاتالیست

۱۱- شیمی دریا

۲- نانوشیمی

۳- آموزش شیمی * (ویژه فرهنگیان)

۴- دکتری مستقیم شیمی

۱- شیمی آلی

۲- شیمی تجزیه

۵- مواد، انرژی و تکنولوژی کوانتومی

۶- بیوتروریسم **

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته شیمی در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی شیمی (کد ۱۲۰۳) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد شیمی را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

* ضریب صفر برای هر گرایش بدین معناست که نمره آن درس برای داوطلبان گرایش مدنظر محاسبه نمی‌شود و در نتیجه داوطلبان این گرایش‌ها می‌توانند در جلسه آزمون کارشناسی ارشد به سؤالات این درس پاسخ ندهند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه شیمی

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد شیمی به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته شیمی در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته شیمی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، پیام نور، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد شیمی و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد شیمی کلیک کنید.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات