پارسه

گرایش های کارشناسی ارشد فلسفه

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فلسفه در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۹ رشته زیرمجموعه خود است. برخی از این رشته‌ها گرایش‌های مختلفی ندارند اما برخی از آنها دارای چند گرایش مختلف هستند که در فهرست زیر ارائه شده اند. این رشته در مجموع ۱۱ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی فلسفه، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد فلسفه چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد فلسفه به شرح زیر است: 

۱- فلسفه

۲- فلسفه هنر

۳- فلسفه و حکمت اسلامی (این رشته در این مجموعه امتحانی فقط توسط دانشگاه غیردولتی شهید مطهری پذیرش می شود)

۴- منطق

۵ اخلاق

۱- فلسفه اخلاق

۲- اخلاق کاربردی

۳- اخلاق اسلامی

۶- فلسفه دین

۷- فلسفه رسانه

۸- فلسفه ذهن

۹- فلسفه معاصر

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته فلسفه در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی فلسفه (کد ۱۱۱۶) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد فلسفه را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

* ضریب صفر برای هر گرایش بدین معناست که نمره آن درس برای داوطلبان گرایش مدنظر محاسبه نمی‌شود و در نتیجه داوطلبان این گرایش‌ها می‌توانند در جلسه آزمون کارشناسی ارشد به سؤالات این درس پاسخ ندهند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد فلسفه

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد فلسفه به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته فلسفه در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته فلسفه در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، پیام نور، غیرانتفاعی، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد فلسفه و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد فلسفه کلیک کنید.

 
 
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات