گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات (IT)

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، مهندسی فناوری اطلاعات (IT) در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۳ رشته زیرمجموعه خود است. برخی از این رشته‌ها گرایش‌های مختلفی ندارند اما برخی از آنها دارای چند گرایش مختلف هستند که در فهرست زیر ارائه شده اند. این رشته در مجموع ۹ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی مهندسی فناوری اطلاعات (IT)، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات (IT) چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات (IT) به شرح زیر است: 

۱- مهندسی فناوری اطلاعات

۱- بدون گرایش

۲- تجارت الکترونیکی

۳- مدیریت سیستم های اطلاعاتی

۴- سیستم های تکنولوژی اطلاعات (ITS)

۵- سامانه های شبکه ای

۶- سیستم های چندرسانه ای

۷- معماری سازمانی

۲- مهندسی فناوری اطلاعات و امنیت  

۳- مهندسی فناوری اطلاعات پزشکی

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته مهندسی فناوری اطلاعات (IT) در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی مهندسی فناوری اطلاعات (IT) (کد ۱۲۷۶) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد مهندسی فناوری اطلاعات (IT) را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی فناوری اطلاعات (IT)

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات (IT) به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته مهندسی فناوری اطلاعات (IT) در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته مهندسی فناوری اطلاعات (IT) در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، پیام نور، غیرانتفاعی، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد مهندسی فناوری اطلاعات (IT) و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات (IT) کلیک کنید.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات