پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی نقشه برداری

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، رشته مهندسی نقشه برداری در مقطع کارشناسی ارشد دارای شش گرایش است. داوطلبان این رشته می‌توانند بر اساس علاقه خود در یکی از این گرایش‌ها در مقطع ارشد ادامه تحصیل دهند. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی نقشه برداری چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی نقشه برداری به شرح زیر است: 

۱- فتوگرامتری

۲- ژئودزی

۳- سنجش از دور

۴- سیستم ­اطلاعات مکانی

۵- هیدروگرافی

۶- سیستم های اداره زمین

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته مهندسی نقشه برداری در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی مهندسی نقشه برداری (کد ۱۲۶۳) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد مهندسی نقشه برداری را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد رشته مهندسی نقشه‌برداری

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی نقشه برداری به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته مهندسی نقشه برداری در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته مهندسی نقشه برداری در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، غیرانتفاعی، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد مهندسی نقشه برداری و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد مهندسی نقشه برداری کلیک کنید.

 
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات