پارسه

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، مهندسی هوافضا در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۳ رشته زیرمجموعه خود است. برخی از این رشته‌ها گرایش‌های مختلفی ندارند اما برخی از آنها دارای چند گرایش مختلف هستند که در فهرست زیر ارائه شده اند. این رشته در مجموع ۱۲ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی مهندسی هوافضا، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا به شرح زیر است: 

۱- مهندسی هوافضا

۱- جلوبرندگی

۲- دینامیک پرواز و کنترل

۳- سازه­ های هوایی

۴- آیرودینامیک

۵- مهندسی فضایی

۶- صلاحیت های پروازی

۷- فناوری ماهواره

۲- هوانوردی

۱- پهپاد

۲- خلبانی آزمایشگر

۳- عملیات هوانوردی

۴- قدرت هوایی

۳- مهندسی ترافیک هوایی

* رشته صلاحیت های پروازی، خاص دانشگاه های نظامی می باشد.

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته مهندسی هوافضا در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی مهندسی هوافضا (کد ۱۲۷۹) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد مهندسی هوافضا را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی هوافضا

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته مهندسی هوافضا در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته مهندسی هوافضا در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، غیرانتفاعی، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد مهندسی هوافضا و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا کلیک کنید.

 
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات