گرایش های کارشناسی ارشد هنرهای نمایشی و سینما

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، هنرهای نمایشی و سینما در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۶ رشته زیرمجموعه خود است. برخی از این رشته‌ها گرایش‌های مختلفی ندارند اما برخی از آنها دارای چند گرایش مختلف هستند که در فهرست زیر ارائه شده اند. این رشته در مجموع ۸ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی هنرهای نمایشی و سینما، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد هنرهای نمایشی و سینما چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد هنرهای نمایشی و سینما به شرح زیر است: 

۱- کارگردانی نمایش

۲- سینما

۳- ادبیات نمایشی

۴- بازیگری

۵- تهیه‌کنندگی

۱- نمایشی

۲- مستند

۶- رادیو

۱- نویسندگی

۲- سردبیری و تهیه کنندگی

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته هنرهای نمایشی و سینما در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی هنرهای نمایشی و سینما (کد ۱۳۵۷) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد هنرهای نمایشی و سینما را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

* ضریب صفر برای هر گرایش بدین معناست که نمره آن درس برای داوطلبان گرایش مدنظر محاسبه نمی‌شود و در نتیجه داوطلبان این گرایش‌ها می‌توانند در جلسه آزمون کارشناسی ارشد به سؤالات این درس پاسخ ندهند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای نمایشی و سینما

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد هنرهای نمایشی و سینما به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته هنرهای نمایشی و سینما در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته هنرهای نمایشی و سینما در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، غیرانتفاعی، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد هنرهای نمایشی و سینما و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد هنرهای نمایشی و سینما کلیک کنید.

 
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات