پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه مراغه ۱۴۰۳

دانشگاه مراغه در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ به صورت بدون آزمون دانشجو پذیرش می کند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه مراغه بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان، برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ از بین دانشجویان کارشناسی پیوسته (دانشگاه‌های دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی، آزاد و …) که جزء ۲۰ درصد برتر میانگین معدل دانشجویان هم ورودی و هم رشته خود می‌باشند، در کلیه رشته‌هایی که از طریق آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارد، به صورت مازاد بر ظرفیت و با رعایت کامل مقررات مربوطه، دانشجو میپذیرد.

دانشجویان پس از مطالعه دقیق شرایط و ضوابط و تکمیل مدارک، کپی مدارک را به همراه فرم تکمیل شده گواهی رتبه به صورت حضوری یا از طریق پست به اداره امور استعدادهای درخشان دانشگاه مراغه تحویل یا ارسال نمایند.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه مراغه

آخرین مهلت ارسال مدارک پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ دانشگاه مراغه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ است.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه مراغه

۱- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی نیمسال‌های اول و دوم سال ۱۳۹۹ که تا پایان نیمسال ششم تحصیلی (انتهای تابستان ۱۴۰۲ برای ورودی‌های ۹۹)، با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی خود (مصوب شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی) و به لحاظ میانگین معدل کل، جزء ۲۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

تبصره ۱: دانش آموختگان ورودی بهمن ۹۸ به شرط دانش آموختگی در ۸ نیمسال می‌توانند درخواست خود را ارائه نمایند.

تبصره ۲: چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته ای، با ۲۰ درصد برتر دانشجویان حائز شرایط، تکمیل نشود، تقاضای دانشجویان صرفا دانشگاه مراغه با میانگین معدل کل ده درصد برتر بعدی، در پایان شش نیمسال (۳۰ درصد برتر)، در صورت دارا بودن سایر شرایط بررسی می‌شود.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه مراغه

تبصره ۳: دانشجویانی که در نیمسال‌های ۹۸۲ و ۹۹۱ و ۹۹۲ و به دلیل مرتبط با شیوع بیماری کرونا با تایید دانشگاه حذف واحد (با درج در کارنامه تحصیلی)  داشته اند، حدنصاب واحدهای درسی آنان با کسر حداکثر ۴ واحد از مجموع سه چهارم واحدهای درسی – مطابق شرایط و ضوابط آیین نامه و ابلاغیه‌های وزارت عتف- محاسبه می‌گردد.

۲- متقاضی باید حداکثر تا ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ و طی ۸ نیمسال دانش آموخته شود.

تبصره ۱: در خواست متقاضیان ورودی ۱۴۰۰ که در ۶ نیمسال تحصیلی دانش آموخته می‌شوند و به لحاظ میانگین معدل کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزء ۲۰ درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، قابل بررسی است. ضروری است داوطلبان مشمول این تبصره، در فراخوان ثبت نام نمایند.

تبصره ۲: تقاضای برگزیدگان علمی در رشته‌هایی که برنامه درسی آن‌ها طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی در دوره کارشناسی پیوسته، ۹ نیمسال تحصیلی مصوب شده باشد، قابل بررسی است.

۳- تنها دانشجویان کارشناسی پیوسته می‌توانند برای پذیرش بدون آزمون اقدام نمایند، لذا دانشجویان کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، مجاز به شرکت در فراخوان نمی‌باشند.

۴- جهت اطلاع از نحوه محاسبه ۲۰ درصد و ۳۰ درصد برتر به وبگاه دانشگاه مراغه به آدرس maragheh.ac.ir در قسمت امور استعدادهای درخشان مراجعه فرمایید.

۵- پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی مجاز است و لذا تاریخ فارغ التحصیلی متقاضیان نباید بیش از یک سال گذشته باشد.

۶- طول مدت مجاز تحصیلی برای دانشجویان تحصیل همزمان در دو رشته، حداکثر ۱۰ نیمسال آموزشی و برای دانشجویانی که تغییر رشته داده اند، حداکثر ۹ نیمسال آموزشی می‌باشد.

۷- طول مدت مجاز تحصیلی برای دانشجویانی که در دوره‌های ۳ تا ۶ ماهه طرح کارورزی شرکت کرده اند، حداکثر ۹ نیمسال و برای دوره‌های ۹ تا ۱۲ ماهه، حداکثر ۱۰ نیمسال می‌باشد.

۸- برای دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته، مدت مجاز از ورود به رشته یا دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته یا دانشگاه دوم، حداکثر ۸ نیمسال است و مقایسه متقاضیان برای رتبه بندی و تعیین بیست درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که بیشترین واحد درسی خود را با آن‌ها گذرانده اند.

تعیین اولویت ها (انتخاب رشته/ گرایش)

متقاضیان می‌توانند حداکثر دو رشته / گرایش را به ترتیب اولویت خود انتخاب (طبق کد رشته‌های دفترچه آزمون ارشد ۱۴۰۲ سازمان سنجش) و در فرم گواهی رتبه درج و سپس ارسال نمایند. (دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد)

تبصره ۱: درخواست متقاضی صرفا در اولویت‌هایی بررسی می‌شود که نام رشته و گرایش آن‌ها در ایمیل، قید گردیده باشد. لذا ضروری است داوطلب در انتخاب رشته / گرایش‌ها و اولویت آن‌ها دقت نماید.

تبصره ۲: احتمال تغییر و یا حذف رشته‌های مشمول پذیرش، وجود دارد. در صورت حذف احتمالی رشته /گرایش، حقی برای متقاضی ایجاد نمی‌شود.

تذکرات مهم

۱) وجه پرداختی بابت بررسی پرونده بوده و در صورت نقص مدارک یا عدم پذیرش، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.

۲) در صورتی که متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را ارسال نماید و یا مدارک اسکن شده خوانا نباشد، درخواست وی بررسی نخواهد شد.

۳) دانشجو موظف است در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به تکمیل دقیق فرم مطابق با مدارک بارگذاری شده اقدام نماید. در صورت‌ عدم رعایت موارد فوق، مسئولیت هر گونه اشکالی بر عهده دانشجو بوده و حق اعتراضی ندارد.

۴) تغییر رشته و یا تغییر محل تحصیل افراد پذیرفته بر اساس آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد مجاز نیست.

۵) پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (سازمان سنجش آموزش کشور) خواهد بود.

۶) اصل مدارک پس از اعلام اسامی پذیرفته شدگان اخذ خواهد گردید.

۷) هنگام ارسال مدارک حتما شماره تلفن تماس ثابت و همراه ذکر گردد.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه مراغه

۱) عکس

۲) کپی کارت ملی و صفحه اول شاسنامه

۳) کپی ریز نمرات تا پایان نیمسال ششم

۴) فرم گواهی رتبه (تا پایان نیمسال شش) تایید شده توسط اداره آموزش دانشگاه محل تحصیل

تبصره: گواهی رتبه سایر دانشگاه‌ها باید در سربرگ دانشگاه محل تحصیل کارشناسی و پس از امضا و مهر دانشگاه محل تحصیل، اسکن و ارسال شود.

۵) کپی فیش واریزی به مبلغ یک میلیون ریال به حساب دانشگاه مراغه نزد بانک تجارت بنام شهریه.

تسهیلات ویژه ارشد بدون کنکور دانشگاه مراغه ۱۴۰۳

دانشجویان برتر مقطع کارشناسی دانشگاه‌های کشور -حائز رتبه‌های اول تا سوم- و رتبه های کل ۱ تا ۱۰۰ (بدون سهمیه) آزمون ورودی کارشناسی ارشد در صورت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه، چه از طریق قبولی در کنکور سراسری و چه از طریق سهمیه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان، از امتیازات زیر بهره مند خواهند گردید:  

  • اختصاص خوابگاه رایگان

  • اختصاص تغذیه رایگان

  • اختصاص گرنت به مبلغ ۲ برابر هزینه پایان‌نامه کارشناسی ارشد

  • اختصاص وام دانشجویی ۲ برابر

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات