پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی مالک اشتر ۱۴۰۳

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ دانشگاه صنعتی مالک اشتر منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، به آگاهی می‌رساند دانشگاه صنعتی مالک اشتر به منظور حمایت از دانش آموختگان استعداد درخشان مقطع کارشناسی، و در چارچوب آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان اقدام به پذیرش دانشجو بدون آزمون (سهمیه استعداد درخشان) از میان فارغ التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی پیوسته با لحاظ نمودن شرایط مندرج در فراخوان برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۴۰۴‌ در رشته های اعلام شده دانشجو می‌پذیرد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه صنعتی مالک اشتر

داوطلبانی متقاضی کارشناسی ارشد بدون آزمون که حائز کلیه شرایط مندرج در آیین نامه مذکور و شرایط عمومی و اختصاصی این دانشگاه می‌باشند، حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ میتوانند پرونده تقاضای خود به پست الکترونیک دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه به نشانی estedadphd@mut.ac.ir ارسال نمایند.

زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه مالک اشتر

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی مالک اشتر

شرایط عمومی و اختصاصی دانشگاه صنعتی مالک اشتر برای پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

 شرایط عمومی 

داوطلبان میبایست از تمامی شرایط مشروحه زیر برخوردار باشند:

۱- اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۲- متعهد به قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی ایران.

۳- عدم منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی (برای داوطلبان مرد) به تشخیص مراجع ذیصلاح

شرایط و ضوابط اختصاصی

دانش آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته داخل (ورودی نیمسال دوم ۹۷ و نیمسال اول و دوم ۹۸) که حائز یکی از شرایط ذیل هستند. می توانند برای استفاده از مزایای این ائین نامه درخواست خود را به دانشگاه ارایه نمایند.

۱- برگزیدگان رتبه‌های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی – دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته‌های مرتبط با ارایه معرفی نامه از دبیرخانه المپیادهای علمی دانشجویی کشور.

۲- دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی پیوسته که پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی (با حداقل سه چهارم واحدهای درسی) به لحاظ میانگین کل جزء پانزده درصد برتر در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند. (اتمام تحصیلات کارشناسی از ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۳۱).

تبصره ۱: دانشجویان مندرج در بند ب که در مدت شش نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزء پانزده درصد برتر باشند به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، در دوره کارشناسی ارشد پذیرفته خواهند شد. (اتمام تحصیلات کارشناسی تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۳۱).

تبصره ۲: پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یک بار امکان‌پذیر است.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه صنعتی مالک اشتر

۱- تکمیل فرم شماره ۱ (فرم درخواست پذیرش بدون آزمون)

۲- تکمیل فرم شماره ۲ (گواهی ممتازی)

۳- تکمیل فرم شماره ۳ (جدول اطلاعات داوطلب)

۴- تکمیل فرم شماره ۴ (گواهی معدل و تاریخ فارغ التحصیلی)

۵- تکمیل فرم شماره ۱۶ (پرسشنامه اطلاعات فرد ی دانشجویان غیر بورسیه)

۶- کارت یا مدرک تعیین کننده وضعیت کنونی نظام وظیفه (برای آقایان)

۷- روگرفت تمامی صفحات شناسنامه

۸- روگرفت دو روی کارت ملی

۹- روگرفت پاسپورت

۱۰- تصویر ریز نمرات اخذ شده تا پایان ترم ششم

۱۱- تصویر سایر مدارک (رزومه علمی همراه با تصویر مدارک و مستندات مربوط به فعالیت‌های پژوهشی).

۱۲ – ریز نمرات (کارنامه) مقطع کارشناسی

۱۳ – مدرک تحصیلی کارشناسی برای دانش آموختگان/ گواهی تأیید معدل و تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی برای دانشجویان نیمسال آخر

۱۴- تصویر سند واریزی ثبت نام:

* هزینه ثبت نام 

مبلغ ثبت نام: هزینه ثبت نام بابت بررسی درخواست داوطلبان مبلغ ۲.۰۰۰.۰۰۰ ریال می‌باشد.

تذکر: در صورت انتخاب ۲ گرایش داوطلبین می‌بایست علاوه بر مبلغ اعلامی برای گرایش اول، مبلغ ۱.۵۰۰.۰۰۰ ریال نیز برای گرایش بعدی واریز و در ذیل قبض واریزی خود تعداد گرایش‌های ثبت نامی را اعلام نمایند.

روش‌های مختلف واریز وجه

۱- مراجعه حضوری به یکی از شعب بانک تجارت در سراسر کشور و واریز وجه.

۲- مراجعه حضوری به هریک از شعب بانک‌های سراسر کشور و استفاده از امکان سامانه پایا و انجام انتقال وجه.

۳- برخورداری از دسترسی اینترنتی به حساب شخصی در هریک از بانک‌های سراسر کشور و استفاده از گزینه انتقال وجه به صورت پایا و تهیه چاپ از سند انتقال وجه.

توجه: روگرفت برگ واریز وجه را نزد خود نگاه دارید.

تذکر۱: داوطلبین و متقاضیان می‌توانند مدارک و مستندات خود را از طریق پست الکترونیک به آدرس estedadphd@mut.ac.ir ارسال نمایند.

تذکر ۲: در صورت درخواست، داوطلب ملزم است اصل مدارک فوق الذکر را در فرصت مقتضی به نماینده دانشگاه یا گروه مصاحبه‌گر ارائه نماید.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه صنعتی مالک اشتر

داوطلبان محترم کارشناسی ارشد بدون کنکور از بین رشته گرایش‌های مندرج در جدول زیر که متناسب با رشته تحصیلی خود در مقطع کارشناسی بوده و بر اساس مندرجات دفترچه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۳ و دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مجاز به انتخاب آن‌ها در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشند، می‌توانند بر حسب اولویت حداکثر دو عنوان رشته گرایش را در فرم‌های مربوطه (فرم شماره ۱ و ۳) وارد نمایند. 

توضیحات مهم

** پذیرش بدون آزمون از دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه‌های غیر دولتی، غیرانتفاعی، آزاد، پیام نور، نیمه حضوری، جامع علمی کاربردی، مجازی، پردیس‌های دانشگاهی و دوره‌های بین الملل و همچنین دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی ناپیوسته صورت نمی‌گیرد.

** پذیرش بدون آزمون از دانشجویان ممتاز و کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد، مطابق مقررات و ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مقررات دانشگاه، پس از ارزیابی و امتیازدهی به فعالیت‌ها و سوابق داوطلبین انجام می‌پذیرد. بدیهی است تشکیل پرونده و دعوت به مصاحبه، هیچگونه حقی برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد.

** اسامی پذیرفته شدگان همراه مدارک و مستندات مربوطه برای تطبیق شرایط و اعلام پذیرفته شدگان نهایی، به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

** ثبت نام قطعی پس از پذیرش علمی و تایید سازمان سنجش، منوط به تایید دبیرخانه مرکزی گزینش مستقر در سازمان آموزش کشور است. بنابراین دانشگاه صنعتی مالک اشتر از صدور هرگونه گواهی اشتغال به تحصیل تا دریافت این تاییدیه معذور می‌باشد.

** وجه ثبت نام تحت هیچ شرایطی قابل استرداد به داوطلب نخواهد بود.

** داوطلب موظف است صرفاً در تاریخ و مکان تعیین شده جهت انجام مصاحبه علمی و گزینشی شرکت نماید و امکان تمدید یا جابجایی تاریخ مصاحبه وجود ندارد. بدیهی است‌ عدم شرکت در مصاحبه علمی، یا مصاحبه گزینش بررسی صلاحیت عمومی، انصراف تلقی می‌گردد.

** در زمان مراجعه برای مصاحبه کلیه مدارک و اسناد مورد اشاره در بند بررسی صلاحیت عمومی، و به تشخیص خود برخی مدارک حائز اهمیت و مجلدات حاوی موضوعات تکمیلی برای ارائه در جلسه مصاحبه علمی را الزاماً به همراه داشته باشید.

** دانشجویان ممتاز در رشته‌هایی که سرفصل دروس آن‌ها طبق شورای عالی برنامه ریزی وزارت عتف در دوره‌های کارشناسی پیوسته ۹ نیمسال تدوین و تصویب شده است می‌توانند از تسهیلات مربوطه بهره‌مند شوند. ضمنا این دانشجویان باید حداقل سه چهارم واحدهای درسی را در مدت ۷ نیمسال تحصیلی گذرانده باشند. (اتمام تحصیلات کارشناسی از ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ تا ۱۴۰۳/۰۶/۳۱).

** اولویت ادامه تحصیل افراد مشمول این آئین نامه در همان رشته تحصیلی است. همچنین متقاضیان می‌توانند در یکی از گرایش های متناسب درخواست دهند. (تشخیص این تناسب با گروه مربوطه خواهد بود).

** پذیرش دانشجو بر اساس بررسی مدارک و سوابق داوطلبین صورت می‌گیرد و در صورت صلاحدید، افراد حائز شرایط برای مصاحبه علمی به دانشکده‌های مربوطه معرفی می‌گردند.

** پذیرش دانشجویان ممتاز مشمول این آئین نامه، در دوره‌های تحصیلی بالاتر بصورت رایگان و بدون شهریه است. لذا دانشجویانی که از طریق این تسهیلات در این دانشگاه پذیرفته شوند در صورتی که اقدام به ثبت نام نموده و شروع به تحصیل نمایند در صورت انصراف و یا به دلیل محرز شدن‌ عدم برخورداری از جمیع شرایط آیین نامه حکم اخراج ایشان صادر گردد، ملزم به پرداخت هزینه آموزش رایگان در در نیمسال‌های ثبت نام شده می‌باشند.

** دانشجویان نیمسال آخر که از سوی این دانشگاه مورد پذیرش واقع می‌گردند، موظف اند، حداکثر تا قبل از ثبت نام و شروع نیمسال تحصیلی نسبت به اتمام تحصیل در مقطع کارشناسی و انجام تسویه حساب با دانشگاه محل تحصیل قبلی خود اقدام و گواهی دانش آموختگی خود را هنگام ثبت نام همراه داشته باشند. در غیر اینصورت قبولی ایشان لغو خواهد شد.

** تغییر رشته یا محل تحصیل پذیرفته شدگان امکانپذیر نمی‌باشد.

** انتقال، میهمان، تغییر رشته و گرایش برای دانشجویان مشمول این آئین نامه ممنوع می‌باشد.

** چنانچه در هر مرحله از ثبت نام و اشتغال به تحصیل، مشخص شود که پذیرفته شده هریک از شرایط مندرج در آیین نامه، شرایط عمومی، و اختصاصی دانشگاه را نداشته است، از ادامه تحصیل وی جلوگیری به عمل آمده و طبق مقررات با او رفتار خواهد شد.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات