ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد رشته زبان شناسی (کد ۱۱۱۰)

پذیرش کارشناسی ارشد زبان شناسی در دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. ظرفیت پذیرش در این رشته به صورت جداگانه در دو دفترچه انتخاب رشته ارشد سراسری و دانشگاه آزاد اطلاع‌رسانی می‌شود.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

گرایش های کارشناسی ارشد رشته زبان شناسی

بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور ارشد، در رشته زبان شناسی در گرایش‌های زیر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شود:

۱) زبان شناسی (زبان شناسی، اجتماعی، حقوقی، روان شناختی، شناختی، محض، ناشنوایی، نشانه شناختی، فرهنگ نویسی)

۲) آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان

۳) واژه‌گزینی و اصطلاح‌شناسی

۴) زبان شناسی رایانشی

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه زبان شناسی شرکت نموده و با توجه به ضرایب دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد زبان شناسی، نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، به هر یک از گرایش‌های فوق یک کد ضریب اختصاص داده شده (که در دفترچه انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۲ نیز قابل مشاهده است) و رتبه داوطلب برای هر یک از این گرایش‌ها با توجه به ضریب درنظرگرفته شده برای هر یک از دروس امتحانی اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج‌شده در کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص گرایش های کارشناسی ارشد زبان شناسی کلیک کنید.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته زبان شناسی در دانشگاه های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های کارشناسی ارشد رشته زبان شناسی متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سراسری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف کارشناسی ارشد رشته زبان شناسی ارائه شده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد زبان شناسی

ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته زبان شناسی

فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته زبان شناسی مطابق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت کارشناسی ارشد زبان شناسی دانشگاه آزاد

چطور انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟

داشتن یک مشاور خوب در هنگام انتخاب رشته می تواند شانس قبولی شما را بالا ببرد. با سرچ عبارت مشاوره انتخاب رشته ارشد مسترتست، به صفحه مربوطه مراجعه کرده و به رایگان سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن را دریافت کنید.

گرایش های کارشناسی ارشد زبان شناسی چیست؟

با مراجعه به این مطلب می‌ توانید اطلاعات کاملی در خصوص گرایش های دارای پذیرش رشته مدنظر خود به دست آورید.

بهترین گرایش ارشد زبان شناسی چیست؟

این که کدام گرایش رشته زبان شناسی برای شما بهترین است، کاملا به علاقه شما بستگی دارد. امروزه کسانی در رشته تحصیلی خود موفق خواهند شد که به رشته خود علاقه داشته و به واسطه آن بتوانند دانش و مهارت کافی کسب کنند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۲ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
فارغ التحصیل زبانشناسی رایانشی
دی ۱۸, ۱۴۰۰ ۱:۴۴ ق٫ظ

من هم رشته زبانشناسی رایانشی در دانشگاه اصفهان خواندم و بسیار راضی بودم. بعضی دوستان به دلیل ضعف علمی خودشان نمیتوانند درس ها را متوجه شوند و به همین دلیل خیال میکنند ایراد از رشته و استاد است. این رشته یکی از بهترین گزینه ها برای زبانشناس هاست تا به دنیای مهندسی واود شوند. رشته ای بسیار به روز و بل موقعیت های کاری فراوان.

زبانشناس
آذر ۲۱, ۱۳۹۹ ۱۲:۱۱ ب٫ظ

سلام

من ارشد زبانشناسی رایانشی را در دانشگاه اصفهان خوندم. این رشته در دانشگاه اصفهان بسیار ضعیف برگزار میشه. شاید باورتون نشه که هجده واحد درسی یعنی شش درس سه واحدی با یک استاد تازه کار ارایه میشه. خواستم بهتون بگم که از تجربه ما استفاده کنید و وقتتون را آنجا تلف نکنید. اعتراضات ما هم راه به جایی نبرده تا به حال.

رشته زبانشاسی رایانشی رشته جذابی هست ولی مهم است که کدام دانشگاه را انتخاب کنید. در دانشگاه اصفهان از سال ۹۲ تا ۹۷ ورودی نداشتند چون بچه ها نمیتوانستند دفاع کنند. و ما حالا که دروس مان تمام شده متوجه شدیم که چه اشتباهی کردیم که اینجا این رشته را خواندیم.