مجموعه هنرهای نمایشی و سینما یکی از رشته‌های زیرمجموعه گروه هنر در آزمون کارشناسی ارشد است. با توجه به ادغامآزمون کارشناسی ارشد سراسری و کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی، داوطلبان پذیرش در مقطع ارشد رشته هنرهای نمایشی و سینما دانشگاه‌های سراسری و آزاد لازم است در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در سایت سازمان سنجش ثبت‌نام کنند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

رتبه های قبولی ارشد 96 - 97 - 98 رشته هنرهای نمایشی و سینما

داوطلبان عزیز می‌توانند جهت مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد به صفحه مربوطه مراجعه نمایند تا مشاورین ما به صورت کاملاً رایگان به سؤالاتشان پاسخ دهند.

گرایش‌ های کارشناسی ارشد رشته هنرهای نمایشی و سینما

مطابق دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹، رشته هنرهای نمایشی و سینما دارای گرایش‌های ۱) کارگردانی نمایش؛ ۲) سینما؛ ۳) تولید سیما؛ ۴) ادبیات نمایشی؛ ۵) بازیگری؛ ۶) تهیه کنندگی (نمایشی، مستند، آموزشی)؛ و ۷) رادیو (نویسندگی، سردبیری و تهیه کنندگی) در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد.

سرفصل های آزمون کارشناسی ارشد رشته هنرهای نمایشی و سینما

ضریب تأثیر دروس امتحانی در گرایش‌های مختلف رشته هنرهای نمایشی و سینما در آزمون کارشناسی ارشد متفاوت است. بنابراین داوطلبانی که علاقه‌مند به پذیرش در گرایش خاصی از این رشته در مقطع ارشد هستند، لازم است نسبت به بررسی سرفصل‌ها و ضرایب دروس امتحانی کارشناسی ارشد هنرهای نمایشی و سینما در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اقدام نمایند. این اطلاعات از طریق صفحه زیر قابل مشاهده است:

منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته هنرهای نمایشی و سینما

دانشگاه های دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته هنرهای نمایشی و سینما

سازمان سنجش نسبت به پذیرش دانشجو در گرایش‌های مختلف رشته هنرهای نمایشی و سینما در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های مختلف در سطح کشور اقدام می‌کند که فهرست دانشگاه‌های دارای پذیرش این رشته در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری قابل مشاهده است. همچنین فهرست واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که در مقطع ارشد در رشته هنرهای نمایشی و سینما دانشجو می‌پذیرند نیز از طریق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در دسترس است.

ظرفیت پذیرش دوره‌های مختلف روزانه، شبانه، پردیس، غیرانتفاعی، پیام نور و مجازی و نیز دانشگاه آزاد اسلامی کارشناسی ارشد هنرهای نمایشی و سینما از طریق صفحه زیر قابل مشاهده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد رشته هنرهای نمایشی و سینما

همچنین برای مشاهده دانشگاه‌های دارای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد هنرهای نمایشی و سینما می‌توانید به صفحه زیر مراجعه کنید:

دانشگاه های کارشناسی ارشد رشته هنرهای نمایشی و سینما

دانلود سؤالات و پاسخنامه کنکور کارشناسی ارشد رشته هنرهای نمایشی و سینما

سؤالات و پاسخنامه‌های کلیدی آزمون کاشناسی ارشد رشته هنرهای نمایشی و سینما از طریق صفحات زیر به صورت رایگان قابل دریافت است:

دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ هنرهای نمایشی و سینما

دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد ۹۷-۹۸ هنرهای نمایشی و سینما

دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ – ۹۶ مجموعه هنرهای نمایشی و سینما

دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ – ۹۵ مجموعه هنرهای نمایشی و سینما

دانلود سوالات کارشناسی ارشد رشته هنرهای نمایشی و سینما ۹۴-۹۵

دانلود سوالات کارشناسی ارشد رشته هنرهای نمایشی و سینما ۹۳-۹۴

دانلود تست کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای نمایشی و سینما ۹۲-۹۳

دانلود سوال کارشناسی ارشد رشته هنرهای نمایشی و سینما ۹۱

دانلود سوالات کارشناسی ارشد ۹۰ هنرهای نمایشی و سینما

دانلود سوالات تست ارشد هنرهای نمایشی و سینما ۸۹

دریافت رایگان تست ارشد رشته کارگردانی، هنرهای نمایشی و سینما ۸۸

دانلود سوال تست ارشد کارگردانی ،هنرهای نمایشی و سینما سال ۱۳۸۷

رتبه و محل قبولی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد رشته هنرهای نمایشی و سینما

در پذیرش کنکور کارشناسی ارشد، پس از اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد از سوی سازمان سنجش (اعلام رتبه کسب‌شده در کنکور و مجاز بودن یا نبودن جهت انتخاب رشته در دوره‎های مختلف)، داوطلب می‎تواند در صورت مجاز شدن در مرحله انتخاب رشته، نسبت به انتخاب رشته‌محل‌های مربوط به دوره‎های مختلف دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد اقدام نماید.

اطلاع از رتبه‌های قبولی دانشگاه‌های مختلف در رشته هنرهای نمایشی و سینما می‌تواند کمک زیادی به داوطلبان این رشته جهت انتخاب رشته هر چه دقیق‌تر نماید تا فرصت‌های احتمالی خود را از دست ندهند. در جدول زیر، رتبه و محل قبولی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ رشته هنرهای نمایشی و سینما آورده شده است:

رتبه های قبولی کارشناسی ارشد هنرهای نمایشی و سینما – گرایش سینما

سال قبولی رتبه دانشگاه محل قبولی

۹۶

۱۲

سینما-روزانه-دانشگاه هنر-تهران

 

منبع: گروه وب‌گردی سایت مسترتست

 

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد