مجموعه علم اطلاعات و دانش شناسی یکی از رشته‌های زیرمجموعه گروه علوم انسانی در آزمون کارشناسی ارشد است. با توجه به ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی، داوطلبان پذیرش در مقطع ارشد رشته علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه‌های سراسری و آزاد لازم است در زمان ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۰ در سایت سازمان سنجش ثبت‌نام کنند.

رتبه های قبولی ارشد 96 - 97 - 98 علم اطلاعات و دانش شناسی

داوطلبان عزیز می‌توانند جهت مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد به صفحه مربوطه مراجعه نمایند تا مشاورین ما به صورت کاملاً رایگان به سؤالاتشان پاسخ دهند.

گرایش‌ های کارشناسی ارشد رشته علم اطلاعات و دانش شناسی

مطابق دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰، رشته علم اطلاعات و دانش شناسی دارای گرایش‌های ۱) علم اطلاعات و دانش‌شناسی (مدیریت اطلاعات، مدیریت کتابخانه‌های دانشگاهی، مطالعات کتابخانه‌های عمومی، مدیریت کتابخانه‌های دیجیتال)؛ ۲) علم‌سنجی؛ ۳) مطالعات آرشیوی در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد.

سرفصل های آزمون کارشناسی ارشد رشته علم اطلاعات و دانش شناسی

ضریب تأثیر دروس امتحانی در گرایش‌های مختلف رشته علم اطلاعات و دانش شناسی در آزمون کارشناسی ارشد متفاوت است. بنابراین داوطلبانی که علاقه‌مند به پذیرش در گرایش خاصی از این رشته در مقطع ارشد هستند، لازم است نسبت به بررسی سرفصل‌ها و ضرایب دروس امتحانی کارشناسی ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اقدام نمایند. این اطلاعات از طریق صفحه زیر قابل مشاهده است:

منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته علم اطلاعات و دانش شناسی

دانشگاه های دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته علم اطلاعات و دانش شناسی

سازمان سنجش نسبت به پذیرش دانشجو در گرایش‌های مختلف رشته علم اطلاعات و دانش شناسی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های مختلف در سطح کشور اقدام می‌کند که فهرست دانشگاه‌های دارای پذیرش این رشته در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری قابل مشاهده است. همچنین فهرست واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که در مقطع ارشد در رشته علم اطلاعات و دانش شناسی دانشجو می‌پذیرند نیز از طریق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در دسترس است.

ظرفیت پذیرش دوره‌های مختلف روزانه، شبانه، پردیس، غیرانتفاعی، پیام نور و مجازی و نیز دانشگاه آزاد اسلامی کارشناسی ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی از طریق صفحه زیر قابل مشاهده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد رشته علم اطلاعات و دانش شناسی

همچنین برای مشاهده دانشگاه‌های دارای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی می‌توانید به صفحه زیر مراجعه کنید:

 

دانشگاه های کارشناسی ارشد رشته علم اطلاعات و دانش شناسی

دانلود سؤالات و پاسخنامه کنکور کارشناسی ارشد رشته علم اطلاعات و دانش شناسی

سؤالات و پاسخنامه‌های کلیدی آزمون کاشناسی ارشد رشته علم اطلاعات و دانش شناسی از طریق صفحات زیر به صورت رایگان قابل دریافت است:

رتبه و محل قبولی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد رشته علم اطلاعات و دانش شناسی

در پذیرش کنکور کارشناسی ارشد، پس از اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد از سوی سازمان سنجش (اعلام رتبه کسب‌شده در کنکور و مجاز بودن یا نبودن جهت انتخاب رشته در دوره‎های مختلف)، داوطلب می‎تواند در صورت مجاز شدن در مرحله انتخاب رشته، نسبت به انتخاب رشته‌محل‌های مربوط به دوره‎های مختلف دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد اقدام نماید.

اطلاع از رتبه‌های قبولی دانشگاه‌های مختلف در رشته علم اطلاعات و دانش شناسی می‌تواند کمک زیادی به داوطلبان این رشته جهت انتخاب رشته هر چه دقیق‌تر نماید تا فرصت‌های احتمالی خود را از دست ندهند. در جدول زیر، رتبه و محل قبولی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد رشته علم اطلاعات و دانش شناسی آورده شده است:

رتبه های قبولی کارشناسی ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی

سال قبولی رتبه دانشگاه محل قبولی

۹۷

۶۰

مدیریت اطلاعات-روزانه-دانشگاه فردوسی مشهد

 

 

 

۹۵

۱۴۰

مدیریت اطلاعات-روزانه-دانشگاه علامه طباطبایی-تهران

۹۵

۷۲۹

مدیریت اطلاعات-پردیس خودگردان-دانشگاه تربیت مدرس-تهران

 

منبع: گروه وب‌گردی سایت مسترتست

دانستن آخرین رتبه قبولی کنکور کارشناسی ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی چه کمکی به ما می کند؟

متقاضیان کنکور ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی ۱۴۰۰ می توانند با توجه به رتبه های قبولی سال های قبل، شانس قبولی خود را تخمین بزنند.

با چه رتبه ای شانس قبولی در کدام دانشگاه ها را در آزمون ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی دارم؟

علاوه بر این که می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از خدمات مشاوره انتخاب رشته ارشد سایت مسترتست به صورت کاملا رایگان بهره مند شوید، بررسی کارنامه های قبولی سال های گذشته کمک خوبی برای تخمین دانشگاه قبولی شما است.

ظرفیت پذیرش کنکور کارشناسی ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی چقدر است؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به متن این مطلب مراجعه کنید.

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد