مجموعه هنرهای تصویری و طراحی یکی از رشته‌های زیرمجموعه گروه هنر در آزمون کارشناسی ارشد است. با توجه به ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری وکنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی، داوطلبان پذیرش در مقطع ارشد رشته هنرهای تصویری و طراحی دانشگاه‌های سراسری و آزاد لازم است در زمان ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۰ در سایت سازمان سنجش ثبت‌نام کنند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

رتبه های قبولی ارشد 96 - 97 - 98 رشته هنرهای تصویری و طراحی

داوطلبان عزیز می‌توانند جهت مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد به صفحه مربوطه مراجعه نمایند تا مشاورین ما به صورت کاملاً رایگان به سؤالاتشان پاسخ دهند.

گرایش‌ های کارشناسی ارشد رشته هنرهای تصویری و طراحی

مطابق دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰، رشته هنرهای تصویری و طراحی دارای گرایش‌های ۱) تصویر متحرک (انیمیشن)؛ ۲) ارتباط تصویری؛ ۳) تصویرسازی؛ ۴) نقاشی؛ ۵) عکاسی؛ ۶) مرمت اشیاء فرهنگی و تاریخی؛ ۷) هنرهای رایانه‌ای (طراحی شبیه‌ساز هوشمند، تولید بازی‌های رایانه‌ای، هنرهای چندرسانه ای)؛ ۸) باستان سنجی (آثار و مواد آلی، آثار و مواد معدنی) در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد.

سرفصل های آزمون کارشناسی ارشد رشته هنرهای تصویری و طراحی

ضریب تأثیر دروس امتحانی در گرایش‌های مختلف رشته هنرهای تصویری و طراحی در آزمون کارشناسی ارشد متفاوت است. بنابراین داوطلبانی که علاقه‌مند به پذیرش در گرایش خاصی از این رشته در مقطع ارشد هستند، لازم است نسبت به بررسی سرفصل‌ها و ضرایب دروس امتحانی کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اقدام نمایند. این اطلاعات از طریق صفحه زیر قابل مشاهده است:

منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته هنرهای تصویری و طراحی

دانشگاه های دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته هنرهای تصویری و طراحی

سازمان سنجش نسبت به پذیرش دانشجو در گرایش‌های مختلف رشته هنرهای تصویری و طراحی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های مختلف در سطح کشور اقدام می‌کند که فهرست دانشگاه‌های دارای پذیرش این رشته در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری قابل مشاهده است. همچنین فهرست واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که در مقطع ارشد در رشته هنرهای تصویری و طراحی دانشجو می‌پذیرند نیز از طریق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در دسترس است.

ظرفیت پذیرش دوره‌های مختلف روزانه، شبانه، پردیس، غیرانتفاعی، پیام نور و مجازی و نیز دانشگاه آزاد اسلامی کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی از طریق صفحه زیر قابل مشاهده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد رشته هنرهای تصویری و طراحی

همچنین برای مشاهده دانشگاه‌های دارای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی می‌توانید به صفحه زیر مراجعه کنید:

دانشگاه های کارشناسی ارشد رشته هنرهای تصویری و طراحی

دانلود سؤالات و پاسخنامه کنکور کارشناسی ارشد رشته هنرهای تصویری و طراحی

سؤالات و پاسخنامه‌های کلیدی آزمون کاشناسی ارشد رشته هنرهای تصویری و طراحی از طریق صفحات زیر به صورت رایگان قابل دریافت است:

رتبه و محل قبولی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد رشته هنرهای تصویری و طراحی

در پذیرش کنکور کارشناسی ارشد، پس از اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد از سوی سازمان سنجش (اعلام رتبه کسب‌شده در کنکور و مجاز بودن یا نبودن جهت انتخاب رشته در دوره‎های مختلف)، داوطلب می‎تواند در صورت مجاز شدن در مرحله انتخاب رشته، نسبت به انتخاب رشته‌محل‌های مربوط به دوره‎های مختلف دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد اقدام نماید.

اطلاع از رتبه‌های قبولی دانشگاه‌های مختلف در رشته هنرهای تصویری و طراحی می‌تواند کمک زیادی به داوطلبان این رشته جهت انتخاب رشته هر چه دقیق‌تر نماید تا فرصت‌های احتمالی خود را از دست ندهند. در جدول زیر، رتبه و محل قبولی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد رشته هنرهای تصویری و طراحی آورده شده است:

رتبه های قبولی کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی – گرایش تصویر متحرک (انیمیشن)

سال قبولی رتبه دانشگاه محل قبولی

۹۵

۸۹۲

تصویر متحرک (انیمیشن)-غیرانتفاعی-دانشگاه غیرانتفاعی سوره-تهران

 

رتبه های قبولی کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی – گرایش ارتباط تصویری

سال قبولی رتبه دانشگاه محل قبولی

۹۶

۹۱۲

ارتباط تصویری-غیرانتفاعی-مؤسسه غیرانتفاعی سپهر-اصفهان

۹۶

۱۱۸۸

ارتباط تصویری-غیرانتفاعی-دانشگاه علم و فرهنگ-غیرانتفاعی-تهران

۹۶

۲۶۹۰

ارتباط تصویری-غیرانتفاعی-مؤسسه غیرانتفاعی حکیم ناصرخسرو-ساوه

۹۶

۳۶۷۷

ارتباط تصویری-غیرانتفاعی-مؤسسه غیرانتفاعی مازیار-رویان نور

 

رتبه های قبولی کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی – گرایش عکاسی

سال قبولی رتبه دانشگاه محل قبولی

۹۶

۷۶

عکاسی-دانشگاه هنر-پردیس خودگردان

 

رتبه های قبولی کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی – گرایش هنرهای رایانه ای

سال قبولی رتبه دانشگاه محل قبولی

۹۷

۱۴؛

۱۹ (آخرین رتبه قبولی)

هنرهای رایانه ای-تولید بازی های رایانه ای-روزانه-دانشگاه هنر اسلامی تبریز

 

 

منبع: گروه وب‌گردی سایت مسترتست

دانستن آخرین رتبه قبولی کنکور کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی چه کمکی به ما می کند؟

متقاضیان کنکور ارشد هنرهای تصویری و طراحی ۱۴۰۰ می توانند با توجه به رتبه های قبولی سال های قبل، شانس قبولی خود را تخمین بزنند.

با چه رتبه ای شانس قبولی در کدام دانشگاه ها را در آزمون ارشد هنرهای تصویری و طراحی دارم؟

علاوه بر این که می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از خدمات مشاوره انتخاب رشته ارشد سایت مسترتست به صورت کاملا رایگان بهره مند شوید، بررسی کارنامه های قبولی سال های گذشته کمک خوبی برای تخمین دانشگاه قبولی شما است.

ظرفیت پذیرش کنکور کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی چقدر است؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به متن این مطلب مراجعه کنید.

 

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد