رتبه و کارنامه قبولی کنکور کارشناسی ارشد رشته حفاظت و مرمت بناها، بافت ها و اشیای فرهنگی-تاریخی (کد ۱۳۵۳)

رتبه های قبولی ارشد 96 - 97 - 98 مرمت

مجموعه حفاظت و مرمت بناها، بافت ها و اشیای فرهنگی-تاریخی یکی از رشته‌های زیرمجموعه گروه هنر در آزمون کارشناسی ارشد است. با توجه به ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی، داوطلبان پذیرش در مقطع ارشد رشته حفاظت و مرمت بناها، بافت ها و اشیای فرهنگی-تاریخی دانشگاه‌های سراسری و آزاد لازم است در زمان ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۳ در سایت سازمان سنجش ثبت‌نام کنند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

رتبه های قبولی ارشد 96 - 97 - 98 مرمت

داوطلبان عزیز می‌توانند جهت مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد به صفحه مربوطه مراجعه نمایند تا مشاورین ما به صورت کاملاً رایگان به سؤالاتشان پاسخ دهند.

گرایش‌ های کارشناسی ارشد رشته حفاظت و مرمت بناها، بافت ها و اشیای فرهنگی-تاریخی

مطابق دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، رشته حفاظت و مرمت بناها، بافت ها و اشیای فرهنگی-تاریخی دارای گرایش‌های ۱) مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی (حفاظت و مرمت میراث معماری، حفاظت و مرمت میراث شهری)؛ ۲) مرمت و اشیاء فرهنگی و تاریخی؛ ۳) باستان سنجی ( آثار و مواد آلی، آثار و مواد معدنی) در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد.

سرفصل های آزمون کارشناسی ارشد رشته حفاظت و مرمت بناها، بافت ها و اشیای فرهنگی-تاریخی

ضریب تأثیر دروس امتحانی در گرایش‌های مختلف رشته حفاظت و مرمت بناها، بافت ها و اشیای فرهنگی-تاریخی در آزمون کارشناسی ارشد متفاوت است. بنابراین داوطلبانی که علاقه‌مند به پذیرش در گرایش خاصی از این رشته در مقطع ارشد هستند، لازم است نسبت به بررسی سرفصل‌ها و ضرایب دروس امتحانی کارشناسی ارشد حفاظت و مرمت بناها، بافت ها و اشیای فرهنگی-تاریخی در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اقدام نمایند. این اطلاعات از طریق صفحه زیر قابل مشاهده است:

منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی

دانشگاه های دارای پذیرش و ظرفیت کارشناسی ارشد رشته حفاظت و مرمت بناها، بافت ها و اشیای فرهنگی-تاریخی

سازمان سنجش نسبت به پذیرش دانشجو در گرایش‌های مختلف رشته حفاظت و مرمت بناها، بافت ها و اشیای فرهنگی-تاریخی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های مختلف در سطح کشور اقدام می‌کند که فهرست دانشگاه‌های دارای پذیرش این رشته در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری قابل مشاهده است. همچنین فهرست واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که در مقطع ارشد در رشته حفاظت و مرمت بناها، بافت ها و اشیای فرهنگی-تاریخی دانشجو می‌پذیرند نیز از طریق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در دسترس است.

ظرفیت پذیرش دوره‌های مختلف روزانه، شبانه، پردیس، غیرانتفاعی، پیام نور و مجازی و نیز دانشگاه آزاد اسلامی کارشناسی ارشد حفاظت و مرمت بناها، بافت ها و اشیای فرهنگی-تاریخی از طریق صفحه زیر قابل مشاهده است:

ظرفیت کارشناسی ارشد رشته مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی

همچنین برای مشاهده دانشگاه‌های دارای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد حفاظت و مرمت بناها، بافت ها و اشیای فرهنگی-تاریخی می‌توانید به صفحه زیر مراجعه کنید:

دانشگاه های کارشناسی ارشد رشته مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی

دانلود سؤالات و پاسخنامه کنکور کارشناسی ارشد رشته حفاظت و مرمت بناها، بافت ها و اشیای فرهنگی-تاریخی

سؤالات و پاسخنامه‌های کلیدی آزمون کاشناسی ارشد رشته حفاظت و مرمت بناها، بافت ها و اشیای فرهنگی-تاریخی از طریق صفحات زیر به صورت رایگان قابل دریافت است:

رتبه و محل قبولی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد رشته حفاظت و مرمت بناها، بافت ها و اشیای فرهنگی-تاریخی

در پذیرش کنکور کارشناسی ارشد، پس از اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد از سوی سازمان سنجش (اعلام رتبه کسب‌شده در کنکور و مجاز بودن یا نبودن جهت انتخاب رشته در دوره‎های مختلف)، داوطلب می‎تواند در صورت مجاز شدن در مرحله انتخاب رشته، نسبت به انتخاب رشته‌محل‌های مربوط به دوره‎های مختلف دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد اقدام نماید.

اطلاع از رتبه‌های قبولی دانشگاه‌های مختلف در رشته حفاظت و مرمت بناها، بافت ها و اشیای فرهنگی-تاریخی می‌تواند کمک زیادی به داوطلبان این رشته جهت انتخاب رشته هر چه دقیق‌تر نماید تا فرصت‌های احتمالی خود را از دست ندهند.

 

منبع: گروه وب‌گردی سایت مسترتست

دانستن آخرین رتبه قبولی کنکور کارشناسی ارشد حفاظت و مرمت بناها، بافت ها و اشیای فرهنگی-تاریخی چه کمکی به ما می کند؟

متقاضیان کنکور ارشد حفاظت و مرمت بناها، بافت ها و اشیای فرهنگی-تاریخی می توانند با توجه به رتبه های قبولی سال های قبل، شانس قبولی خود را تخمین بزنند.

با چه رتبه ای شانس قبولی در کدام دانشگاه ها را در آزمون ارشد حفاظت و مرمت بناها، بافت ها و اشیای فرهنگی-تاریخی دارم؟

علاوه بر این که می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از خدمات مشاوره انتخاب رشته ارشد سایت مسترتست به صورت کاملا رایگان بهره مند شوید، بررسی کارنامه های قبولی سال های گذشته کمک خوبی برای تخمین دانشگاه قبولی شما است.

ظرفیت پذیرش کنکور کارشناسی ارشد حفاظت و مرمت بناها، بافت ها و اشیای فرهنگی-تاریخی چقدر است؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به متن این مطلب مراجعه کنید.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۳ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
Elnaz
آذر ۲۳, ۱۳۹۹ ۶:۰۱ ب٫ظ

کسی ارشد مرمت میخونه ؟

لو لو
تیر ۱۹, ۱۳۹۸ ۲:۴۸ ب٫ظ

میشه یکی منو واسه انتخاب رشته راهنمایی کنهههههههههه :(و رتبه م واسه ارشد مرمت ۶۰ شد.ترتیب اولویتامو چجور بزنممممممم

Maahi
تیر ۱۸, ۱۳۹۸ ۲:۴۸ ب٫ظ

چرا رتبه بچهایی که سال ۹۷ مرمت قبول شدن نیست؟