مشاوره تخصصی رایگان کنکور ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97
ماهان
دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
اینستاگرام کارشناسی ارشد و دکتری
عالم زاده

کارت آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ کی منتشر خواهد شد؟

کارت کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ معمولا سه روز پیش از برگزاری کنکور ارشد منتشر خواهد شد.

زمان دریافت کارت کنکور ارشد ۱۴۰۰

به گزارش مسترتست، بر اساس اعلام سازمان سنجش، زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰، روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۵ تا ۷ خردادماه می‌باشد.

اما با توجه به شرایط شیوع کرونا، سخنگوی سازمان سنجش اعلام کرده است که احتمال تعویق کنکور ارشد ۱۴۰۰ با دستور و تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا وجود دارد.

بنابراین؛ ممکن است زمان انتشار کارت آزمون کارشناسی ارشد نیز تغییر کند.

زمان دریافت کارت کنکور کارشناسی ارشد 99

مطابق معمول کارت کنکور ارشد ۱۴۰۰ سه روز پیش از آزمون منتشر خواهد شد.

به همراه داشتن کارت شرکت در جلسه کنکور ارشد ۱۴۰۰، جهت حضور در جلسه آزمون الزامی است.

نحوه دریافت کارت کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

کلیه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سراسری شامل رشته محل های دانشگاه های سراسری اعم از روزانه، نوبت دوم (شبانه)، دانشگاه پیام نور، دانشگاه های غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه ها و نیز دانشگاه آزاد اسلامی لازم است در زمان توزیع کارت کنکور ارشد ۱۴۰۰ با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند.

برای دریافت کارت آزمون ارشد به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و پس از ورود به بخش کارشناسی ارشد مراحل زیر را طی کنید:

  1. ورود به سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰
  2. کلیک بر روی گزینه ورود به سیستم در سامانه جامع
  3. وارد کردن اطلاعات فردی یا داوطلبی*
  4. دریافت کارت شرکت در جلسه آزمون کارشناسی ارشد

برای دریافت کارت آزمون کارشناسی ارشد می‌توانید از یکی از روش های زیر استفاده کنید:

  1. شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام
  2. شماره پرونده و اطلاعات فردی داوطلب

نحوه دریافت کارت کنکور کارشناسی ارشد 1400

من شماره پرونده خود را گم کرده ام، چطور کارت ارشد را دریافت کنم؟

در صورتی که شماره پرونده خود را گم کرده اید، کافی است از منوی سمت چپ سایت سازمان سنجش وارد سامانه پاسخگویی شده و اطلاعات خود را به دست آورید.

محل دقیق برگزاری آزمون کجاست؟

محل برگزاری آزمون کارشناسی ارشد داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت اعلام‌شده در زمان ثبت نام تقاضانامه تعیین می‌گردد. آدرس دقیق محل برگزاری کنکور برای هر داوطلب در کارت ورود به جلسه آزمون درج می شود.

ویرایش اطلاعات کارت ارشد ۱۴۰۰

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در صورت مشاهده مغایرت در اطلاعات مندرج در کارت کنکور ارشد ۱۴۰۰، لازم در فرصتی که از سوی سازمان سنجش اعلام می شود، نسبت به رفع نقص کارت آزمون اقدام کنند.

مواردی که در این مرحله قابل اصلاح است شامل موارد زیر است:

  • زبان خارجی
  • معلولیت
  • نام رشته تحصیلی، نام محل تحصیل و معدل دوره کارشناسی

۱- چنانچه‌ زبان‌ خارجی‌ مندرج‌ در کارت‌ شرکت در آزمون با زبان‌ خارجی‌ وی‌ که در ثبت‌نام‌ اینترنتی انجام شده (البته با توجه به مفاد مواد امتحانی)، مغایرت‌ دارد، یا در رابطه با معلولیت (نابینا، کم بینا، ناشنوا، کم شنوا و معلول جسمی حرکتی) اختلافی مشاهده می‌شود، ضروری است به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه نمائید.

۲- در صورتی که‌ در رابطه‌ با سایر مندرجات‌ کارت شرکت در آزمون از جمله نام رشته تحصیلی، نام محل تحصیل و معدل دوره کارشناسی و با توجه‌ به‌ ثبت‌نام اینترنتی انجام شده، اشکالی‌ مشاهده‌ می‌شود، لازم است جهت اصلاح مورد یا موارد مذکور از طریق لینک مربوطه منحصراً به سایت اینترنتی سازمان سنجش قسمت ویرایش اطلاعات کارت مراجعه و از آن طریق اقدام شود.

داوطلبانی که مایل هستند دانشگاه پیام‌نور و موسسات غیرانتفاعی را نیز انتخاب کنند، لازم است در هنگام انتخاب رشته گزینه مربوطه را پس از پرداخت هزینه، انتخاب کنند.

ویرایش معدل کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون داوطلبان، براساس ثبت‌نام اینترنتی که توسط خود داوطلبان انجام شده، درج گردیده است، لذا داوطلبان لازم است معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون خود را با توجه به تبصره‌های ذیل بررسی و در صورت مشاهده مغایرت، به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به ویرایش معدل خود اقدام نمایند. بدیهی است.

بر اساس اعلام سازمان سنجش، هرگونه تبعات بعدی درخصوص مغایرت معدل به عهده شخص داوطلب بوده و هیچگونه عذری در این مورد پذیرفته نمی‌باشد.

ضمناً لازم به ذکر است در سنوات گذشته نسبت به لغو قبولی داوطلبان دارای مغایرت معدل نیز اقدام شده است.

تأثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد

قابل توجه است که بر اساس اعلام سازمان سنجش، تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد، ۲۰ درصد خواهد بود. ضمن این که این تأثیر ۲۰ درصدی معدل به صورت تراز اعمال خواهد شد.

من تغییر رشته داده ام. آیا باز هم معدل در نتایج کنکور من موثر است؟

بله تفاوتی ندارد؛ به هر صورت معدل در نتایج کنکور ارشد ۹۹ تاثیر دارد.

جزئیات اصلاح معدل کنکور ارشد

فارغ‌التحصیلان سنوات قبل و همچنین آن دسته از داوطلبانی که تا (زمان شروع ثبت نام برای شرکت در آزمون) به عنوان دانش‌آموخته تلقی گردیده‌اند و یا به عبارت دیگر موفق به اخذ مدرک لیسانس (کارشناسی) شده‌اند باید معدل‌ مندرج‌ در مدرک‌ لیسانس ‌(کارشناسی) آنان با معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون یکسان باشد.

دانشجویان‌ شاغل‌ به‌ تحصیل‌ در مقطع کارشناسی که در زمان شروع به ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون همچنان دانشجو بوده‌اند، اعم از اینکه بعد از پایان مهلت زمان ثبت‌نام فارغ‌التحصیل شده‌اند و یا تا قبل از آزمون فارغ‌التحصیل گردیده‌اند، لازم است در قسمت ویرایش اطلاعات کارت شرکت در آزمون نسبت به اصلاح معدل خود براساس مدرک فارغ‌التحصیلی اقدام نمایند.

دانشجویان سال آخر که حداکثر تا پایان شهریور ماه فارغ‌التحصیل خواهند شد، لازم است میانگین واحدهای گذرانده شده تا ترم بهمن گذشته را در قسمت ویرایش اطلاعات کارت شرکت در آزمون درج نموده و با مراجعه به دانشگاه محل تحصیل مقطع کارشناسی، فرم مخصوص معدل را به تأیید موسسه محل تحصیل خود رسانده و آن را نزد خود نگهدارند تا در صورت قبولی به موسسه محل قبولی ارائه نمایند.

فارغ‌التحصیلان‌ دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته باید معدل مقطع کاردانی (فوق‌دیپلم‌) و مقطع کارشناسی (لیسانس) آنان با معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون آنها یکسان باشد.

دانشجویان‌ شاغل به تحصیل‌ در مقطع کارشناسی ناپیوسته که‌ پس‌ از اخذ مدرک‌ کاردانی (فوق‌دیپلم‌) در مقطع‌ کارشناسی ناپیوسته پذیرفته‌ شده‌اند و هم اکنون نیز دانشجو بوده و حداکثر تا پایان شهریور فارغ ­التحصیل خواهند شد، باید معدل مقطع کاردانی و میانگین‌ واحدهای‌ گذرانیده‌ شده در مقطع کارشناسی آنان تا پایان بهمن گذشته با معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون، مطابق مفاد تبصره ۲ فوق یکسان باشد.

مهم: با توجه به این که کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد قبلا صادر شده است، در صورت ویرایش معدل در کارت تغییری ایجاد نمی شود. بعدا در زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، در کارنامه خود می توانید اعمال اصلاح معدل را بررسی نمایید.

مراحل بعد از برگزاری ازمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

پس از برگزاری آزمون، نتایج اولیه کنکور ارشد در قالب کارنامه منتشر می‌شود. کارنامه شامل رتبه و نمره داوطلبان در آزمون کتبی است.

پس از آن، در زمان انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۰ که از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود، داوطلبان نسبت به انتخاب رشته (انتخاب دانشگاه‌های مورد علاقه خود که دارای ظرفیت در رشته امتحانی آنهاست) اقدام می‌کنند.

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد احتمالاً در شهریور ماه اعلام خواهد شد.

زمان دقیق کنکور ارشد ۱۴۰۰ کی است؟

طبق آخرین اخبار، کنکور ارشد ۱۴۰۰ در روزهای ۵ تا ۷ خرداد برگزار خواهد شد. اما تاریخ دقیق برگزاری کنکور هر رشته در کارت کنکور ارشد ۱۴۰۰ مشخص خواهد شد.

آیا برای کنکور ارشد آزاد، کارت مجزا منتشر خواهد شد؟

خیر آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد یکپارچه برگزار می شود. بنابراین کارت مجزایی برای کنکور ارشد آزاد نیز منتشر نمی شود.

آیا برای ویرایش معدل می توان در هنگام انتشار کارت ارشد ۱۴۰۰ اقدام کرد؟

بله در زمان انتشار کارت ورود به جلسه کنکور ارشد ۱۴۰۰، امکان ویرایش معدل مقطع کارشناسی وجود دارد.

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد

۱۴۰۰/۱/۲۰ ۱۶:۳۳:۵۷۲۴ آذر, ۱۳۹۸|اخبار کارشناسی ارشد سراسری|۱ ديدگاه
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
مختار
مختار
تیر ۲۹, ۱۳۹۹ ۳:۰۸ ب٫ظ

سلام.
من رشته ای که میخوام امتحان بدم رو اشتباهی وارد کردم آیا می تونم در موقع رفع نقص کارت ورود به جلسه ان رو تغییر بدهم؟

Go to Top