با تعویق کنکور کارشناسی ارشد، برخی داوطلبان که از ثبت نام جامانده اند، خواستار در نظر گرفتن مهلت مجدد برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ هستند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، زمان برگزاری کنکور ارشد ۹۹ که مقرر بود اواخر فروردین ماه برگزار شود، به علت تداخل با دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، به سوم و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۹ موکول شد. پس از این تغییر در تاریخ برگزاری آزمون، به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشور از اواخر بهمن ماه، زمزمه‌های مبنی بر تغییر مجدد زمان کنکور ارشد ۹۹ مطرح شد. تا این که به دنبال جدی شدن خطر ابتلا به کرونا در کشور و افزایش آمار مبتلایان و فوت‌شد‌گان و خطراتی که به واسطه تجمع در یک مکان وجود دارد، ستاد مقابله با کرونا خبر از تمدید مجدد کنکورهای کارشناسی ارشد و دکتری داد.

در نهایت مقرر شد آزمون کارشناسی ارشد ۹۹، با حدود دو ماه تأخیر نسبت به تاریخ اصلی برگزاری، در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۲ و ۲۳ خردادماه ۱۳۹۹ برگزار شود.

حال این سؤال مطرح شده است که با توجه به این که با وجود تأخیر در برگزاری کنکور ارشد، زمان کافی برای برنامه ریزی مطالعه و کسب آمادگی برای آزمون کارشناسی ارشد توسط داوطلبان و نیز مهلت کافی برای سازمان سنجش جهت فراهم کردن تهمیدات برگزاری کنکور کارشناسی ارشد وجود دارد، آیا سازمان سنجش تصمیم ندارد مهلت مجددی برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد اعلام نماید؟ کما این که قرنطینه خانگی می‌تواند فرصت مناسبی برای بسیاری از افراد جهت مطالعه و کسب آمادگی برای کنکور باشد.

قاعدتا اگر قرار است چنین فرصتی از سوی سازمان سنجش در نظر گرفته شود، لازم است اطلاع‌رسانی رسمی در این باره صورت گیرد تا همه جاماندگان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹، از فرصتی برابر و عادلانه جهت ثبت نام بهره‌مند شوند.


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد