پارسه

رشته های مجاز برای شرکت در کنکور ارشد فلسفه و کلام اسلامی

در صورتی که قصد شرکت در ازمون ارشد فلسفه و کلام اسلامی را دارید، ممکن است شما هم به دنبال لیست رشته های مجاز به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد این رشته باشید.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

گرایش های کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی

کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی گرایش های مختلفی دارد که هر داوطلب می‌تواند بر اساس علاقه خود یک یا چند گرایش را انتخاب کرده و سرفصل‌های دروس امتحانی که در آن گرایش‌ها ضریب بالاتر از صفر دارند را مطالعه کند.

گرایش‌های مختلف مجموعه فلسفه و کلام اسلامی به شرح زیر است:

۱- فلسفه و کلام اسلامی 

۲- کلام تطبیقی 

۳- عرفان اسلامی 

۴- مذاهب اسلامی

۵- دین شناسی 

۶- شیعه شناسی 

۱- کلام

۲- تاریخ

۳- جامعه شناسی

۷- فرق تشیع 

۸- فلسفه و حکمت اسلامی 

۹- کلام اسلامی 

۱۰- کلام امامیه 

۱۱- کلام شیعه 

۱۲- منطق فهم دین 

۱۳- امام شناسی و معارف ائمه 

۱۴- شناخت اندیشه های امام خمینی (ره) 

۱۵- حکمت و کلام شیعی 

۱۶- مطالعات اسلامی به زبان خارجی 

۱۷- فلسفه اسلامی 

برای مشاهده سرفصل های کنکور ارشد فلسفه و کلام اسلامی کلیک کنید.

این که بهترین گرایش ارشد این رشته چیست، کاملا به علایق شما بستگی دارد؛ برای اطلاعات بیشتر می‌توانید سری به سایت وزارت علوم بزنید و سرفصل‌های مقطع کارشناسی ارشد گرایش های مختلف این رشته را بررسی کنید.

رشته های مجاز شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی

شرط مرتبط بودن رشته تحصیلی برای کنکور ارشد وزارت علوم اعمال نمی‌شود. بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور ارشد، لیست رشته های مجاز برای شرکت در کنکور ارشد فلسفه و کلام اسلامی شامل همه رشته های تحصیلی است‌. بنابراین، داوطلبان بدون رعایت شرط تجانس و بدون توجه به مدرک مقطع کارشناسی می‌توانند نسبت به ثبت نام و شرکت در این رشته اقدام کنند.

البته شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته وزارت علوم شرایطی دارد که لازم است پیش از ثبت نام از آنها مطلع شوید. برای مشاهده شرایط شرکت در کنکور ارشد کلیک کنید.

قابل توجه است که معدل در آزمون کارشناسی ارشد با تاثیر ۲۰ درصدی همراه است. حتی اگر از رشته‌ای غیرمرتبط در کنکور کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی شرکت کنید نیز تاثیر معدل همان ۲۰ درصد است. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص تاثیر معدل در کنکور ارشد کلیک کنید.

شرط تجانس کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه آزاد

با توجه به این که کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد ادغام شده است، یک کنکور برای هر رشته در همه دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

بنابراین، شرایط شرکت در آزمون ارشد آزاد و سراسری یکسان است و برای شرکت در کنکور ارشد این رشته در دانشگاه آزاد هم فارغ‌التحصیلان همه رشته‌های امتحانی مجاز به ثبت نام هستند.

به طور کلی، در کنکور ارشد وزارت علوم در اغلب رشته‌ها بدون توجه به مدرک مقطع کارشناسی می‌توان در رشته دلخواه شرکت کرد. اما برای رشته‌های آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت لازم است شرط مرتبط بودن مدرک مقطع کارشناسی رعایت شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص این مطلب که آیا رشته کارشناسی و ارشد باید یکی باشد کلیک کنید.

آیا امکان شرکت در دو رشته در کنکور ارشد وجود دارد؟

بله، داوطلبان می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در دو رشته امتحانی در آزمون کارشناسی ارشد اقدام کنند، به شرطی که یک رشته اصلی و یک رشته شناور باشد. فهرست رشته‌های شناور در دفترچه آزمون ارشد منتشر می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های شناور کارشناسی ارشد کلیک کنید.

کدام دانشگاه‌ها دانشجوی کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی می‌پذیرند؟

در صفحه دانشگاه های دارای پذیرش ارشد فلسفه و کلام اسلامی، لیست همه دانشگاه‌ها ارائه شده است.

آیا امکان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی با مدرک غیرمرتبط وجود دارد؟

بله، داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد این رشته می‌توانند بدون توجه به مدرک کارشناسی خود نسبت به ثبت نام و شرکت در کنکور اقدام کنند.

بهترین گرایش ارشد فلسفه و کلام اسلامی چیست؟ 

در متن مقاله، به طور کامل به این سوال پاسخ داده شده است.

 
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات