گرایش های کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، رشته اقتصاد کشاورزی در مقطع کارشناسی ارشد دارای چهار گرایش است. داوطلبان این رشته می‌توانند بر اساس علاقه خود در یکی از این گرایش‌ها در مقطع ارشد ادامه تحصیل دهند. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

گرایش های کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی به شرح زیر است: 

۱- سیاست و توسعه کشاورزی

۲- اقتصاد تولید و مدیریت واحدهای کشاورزی

۳- اقتصاد منابع طبیعی و محیط زیست

۴- بازاریابی محصولات کشاورزی

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته اقتصاد کشاورزی در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی اقتصاد کشاورزی (کد ۱۳۰۴) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد اقتصاد کشاورزی را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

* ضریب صفر برای هر گرایش بدین معناست که نمره آن درس برای داوطلبان گرایش مدنظر محاسبه نمی‌شود و در نتیجه داوطلبان این گرایش‌ها می‌توانند در جلسه آزمون کارشناسی ارشد به سؤالات این درس پاسخ ندهند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه اقتصاد کشاورزی

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته اقتصاد کشاورزی در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته اقتصاد کشاورزی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، پیام نور، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد اقتصاد کشاورزی و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی کلیک کنید.

 
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات