گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی متالورژی و مواد

بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، مهندسی متالورژی و مواد در آزمون کارشناسی ارشد به صورت یک مجموعه امتحانی است که دارای ۶ رشته زیرمجموعه خود است. برخی از این رشته‌ها گرایش‌های مختلفی ندارند اما برخی از آنها دارای چند گرایش مختلف هستند که در فهرست زیر ارائه شده اند. این رشته در مجموع ۱۴ گرایش دارد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

با ثبت نام در مجموعه امتحانی مهندسی متالورژی و مواد، امکان انتخاب رشته از بین تمامی گرایش‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخاب گرایش درست، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این صفحه را به دقت و تا انتها بخوانید.

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی متالورژی و مواد چیست؟

بر اساس دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، فهرست گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی متالورژی و مواد به شرح زیر است: 

۱- مهندسی مواد

۱- بدون گرایش

۲- شناسایی و انتخاب مواد مهندسی

۳- شکل دادن فلزات

۴- استخراج فلزات

۵- خوردگی و حفاظت مواد

۶- جوشکاری

۷- سرامیک

۸- ریخته گری

۲- مهندسی متالورژی و مواد

الکتروسرامیک

۳- مهندسی پزشکی

۱- بیومتریال

۲- مهندسی بافت

۴- مواد، انرژی و تکنولوژی کوانتومی

۵- مهندسی متریونیک

۶- مهندسی مواد پیشرفته

– مواد سازه ای

نحوه پذیرش در گرایش های مختلف رشته مهندسی متالورژی و مواد در مقطع ارشد

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته را دارند، لازم است در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی مهندسی متالورژی و مواد (کد ۱۲۷۲) شرکت کنند.

اما داوطلبان گرایش های مختلف لازم نیست همه سرفصل های کنکور ارشد مهندسی متالورژی و مواد را مطالعه کنند. داوطلبان لازم است ضرایب دروس امتحانی را بررسی کرده و تنها دروس امتحانی که ضریب آنها برای گرایش مدنظرشان در آزمون کارشناسی ارشد صفر نیست را مطالعه کنند.

* ضریب صفر برای هر گرایش بدین معناست که نمره آن درس برای داوطلبان گرایش مدنظر محاسبه نمی‌شود و در نتیجه داوطلبان این گرایش‌ها می‌توانند در جلسه آزمون کارشناسی ارشد به سؤالات این درس پاسخ ندهند.

سرفصلهای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی مواد و متالورژی

برای مشاهده منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی متالورژی و مواد به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

کدام دانشگاه ها در رشته مهندسی متالورژی و مواد در مقطع ارشد پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های ارشد رشته مهندسی متالورژی و مواد در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس، پیام نور، غیرانتفاعی، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش ارشد مهندسی متالورژی و مواد و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد مهندسی متالورژی و مواد کلیک کنید.

 
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات