پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

فراخوان کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه اردکان ۱۴۰۲

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره کارشناسی ارشد استاد محور مبتنی بر رفع نیازهای کشور دانشگاه اردکان ۱۴۰۲ منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، بنابر اعلام این دانشگاه، دانشگاه اردکان در راستای اجرای سیاست‌های حمایت و هدایت استعدادهای درخشان مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و به منظور فراهم نمودن زمینه جذب برگزیدگان علمی و استعدادهای درخشان، بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد استاد محور، از بین دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه اردکان و سایر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌‌‌پذیرد.

متقاضیان گرامی لطفاً پیش از ثبت نام، آئین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان، فراخوان پذیرش بدون آزمون به شیوه استادمحور و شرایط ثبت نام را به دقت مطالعه فرمائید. (برای مشاهده آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان کلیک کنید).

ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور ۱۴۰۲ دانشگاه اردکان

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور ۱۴۰۲ دانشگاه اردکان

زمان ثبت نام داوطلبان شرکت در فراخوان بدون آزمون کارشناسی ارشد به شیوه استاد محور، حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ می‌باشد و ثبت نام از طریق سیستم خدمات آموزشی دانشگاه اردکان به آدرس https://golestan.ardakan.ac.ir صورت می‌‌گیرد.

در زمان ثبت نام، برای انتخاب رشته و استاد میزبان، ابتدا رشته/گرایش مورد نظر را در سامانه گلستان انتخاب نموده و سپس نام استاد میزبان و موضوع پژوهشی استاد را در فرم ثبت نام درج نموده و در محل مربوطه بارگذاری نمایید (راهنمای ثبت نام پذیرش بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد به شیوه استادمحور (استعداد درخشان).

عناوین طرح های کارشناسی ارشد استاد محور ۱۴۰۲ دانشگاه اردکان

رشته/گرایش ها و موضوعات دارای پذیرش  کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه اردکان در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ به شرح زیر هستند:

استاد میزبان رشته و موضوع پذیرش کارشناسی ارشد استاد محور ۱۴۰۲ دانشگاه اردکان

ادامه لیست استاد میزبان رشته و موضوع پذیرش کارشناسی ارشد استاد محور ۱۴۰۲ دانشگاه اردکان

شرایط ثبت نام ارشد استاد محور دانشگاه اردکان

دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی پیوسته ورودی نیمسال دوم ۱۳۹۷ و نیمسال اول و دوم ۱۳۹۸ که حائز یکی از شرایط زیر هستند، میتوانند برای استفاده از مزایای این آئین نامه درخواست خود را به آموزش دانشگاه اردکان ارائه نمایند.

الف) برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی-دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته های مرتبط، با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد علمی دانشجویی کشور

ب) دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی پیوسته که پس از گذراندن ۶ نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی (عدد غیر صحیح تعداد واحدها به پایین گرد شود) به لحاظ میانگین کل جزو بیست درصد برتر در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال دانش آموخته شوند. (اتمام تحصیلات کارشناسی حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۳۱)

تبصره ۱: دانشجویان مندرج در بند ب که در مدت ۶ نیمسال دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزو بیست درصد برتر باشند، نیز میتوانند در این فراخوان شرکت کنند. (اتمام تحصیلات کارشناسی تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱)

تبصره ۲: پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفاً برای همان سال امکانپذیر است.

تبصره ۳: دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته در صورتی میتوانند از این تسهیلات استفاده کنند که سنوات تحصیلی آن‌ها در دوره کارشناسی از ورود به رشته و دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته و دانشگاه دوم، حداکثر ۸ نیمسال باشد. البته دانشجویان تغییر رشته با تأییدیه معاونت آموزشی دانشگاه میتوانند یک نیمسال به سنوات مجاز آن‌ها افزوده شود و ملاک مقایسه سه چهارم واحدهای گذرانده این دانشجویان تا پایان نیمسال هفتم میباشد.

تبصره ۴: در مورد گذراندن سه چهارم واحدهای درسی، واحدهای گذرانده در نیمسال تابستان قبل از شروع نیمسال هفتم و متصل به نیمسال ششم نیز قابل محاسبه است؛ بنابراین سه چهارم واحدهای گذرانده تا قبل از شروع نیمسال هفتم ملاک محاسبه خواهد بود.

تبصره ۵: برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته در دوره های فرعی (گذراندن واحدهای درسی مازاد از سایر رشته ها) شرکت کرده اند، مدت مجاز تحصیل ۹ نیمسال تحصیلی است و ملاک رتبه بندی بدون احتساب واحدهای درسی دوره فرعی صورت میگیرد.

تبصره ۶: برای دانشجویانی که بر اساس برنامه درسی مصوب وزارت علوم (شورای برنامه ریزی درسی) در مدت ۹ یا ۱۰ نیمسال دانش آموخته میشوند به ترتیب معدل ۷ و ۸ نیمسال با شرط گذراندن سه چهارم واحدهای درسی مصوب مالک خواهد بود.

تبصره ۷: برای دانشجویان تحصیل همزمان در دو رشته یا دانشجویانی که در طرح کارورزی/کارآموزی بلندمدت (به تناسب دوره از ۳ تا ۱۲ ماه) شرکت میکنند و بانوانی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده و از مرخصی دوران بارداری بدون احتساب در سنوات با تایید دانشگاه بهره بردهاند، مدت مجاز تحصیل ۱۰ نیمسال میباشد که ملاک تصمیم گیری برای این دانشجویان نیز مشابه تبصره ۶ خواهد بود. بدیهی است ملاک مقایسه این دانشجویان با دانشجویان هم رشته و ورودی است که بیشترین واحدهای درسی خود را با آن‌ها گذرانده اند.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه اردکان

ظرفیت پذیرش روزانه بدون آزمون مطابق جدول شماره ۱ برای هر عنوان ۱ نفر میباشد.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور دانشگاه اردکان ۱۴۰۲ 

۱- فرمهای تکمیل شده شماره ۱ و ۲.

۲- تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی.

۳- ریزنمرات تائید شده تا پایان نیمسال ششم.

۴- اصل معرفی نامه یا تصویر برابر با اصل شده برای متقاضیان بند الف.

۵- سایر مدارک (رزومه علمی بعلاوه مدارک و مستندات مربوط به فعالیتهای پژوهشی).

تمامی مدارک فوق بایستی در سامانه گلستان در مرحله ثبت نام الکترونیکی در یک فایل به صورت زیپ شده بارگذاری و ارسال گردد.

۶- واریز حق ثبت نام به شرح زیر:

کلیه متقاضیان مجاز به انتخاب حداکثر ۲ موضوع/استاد/گرایش میباشند که لازم است برای انتخاب آن مبلغ ۸۰۰۰۰۰ ریال (هشتصد هزار ریال) را از طریق سامانه پرداخت الکترونیکی در سامانه گلستان و طی مراحل ثبت نام واریز نمایند.

توضیحات مهم

۱. پذیرش بدون آزمون از دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه های غیردولتی، غیرانتفاعی، آزاد اسلامی، پیام نور، نیمه حضوری، جامع علمی کاربردی، مجازی، پردیس های دانشگاهی و دورهای بین الملل، دارندگان مدرک حوزوی معادل کارشناسی و همچنین متقاضیان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ناپیوسته صورت نمی گیرد.

۲. پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد، مطابق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مقررات دانشگاه، پس از ارزیابی و امتیازدهی به فعالیت‌ها و سوابق داوطلبان انجام میپذیرد. بدیهی است تشکیل پرونده و دعوت به مصاحبه، هیچگونه حقی برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد.

۳. اسامی پذیرفته شدگان همراه با مدارک و مستندات مربوطه برای تطبیق شرایط و اعلام پذیرفته شدگان نهائی، به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

۴. دانشجوی پذیرفته شده توسط استاد میزبان نباید رابطه سببی یا نسبی با استاد میزبان داشته باشد و در صورت احراز تخلف محسوب میشود.

۵. اولویت ادامه تحصیل افراد مشمول آئین نامه در همان رشته تحصیلی میباشد. همچنین متقاضیان میتوانند در یکی از گرایشهای متناسب درخواست دهند (تشخیص این تناسب با گروه آموزشی مربوطه خواهد بود).

۶. پذیرش دانشجویان ممتاز مشمول این آیین نامه، در دوره های تحصیلی بالاتر در دوره روزانه، به صورت رایگان و بدون دریافت شهریه میباشد؛ لذا دانشجویانی که از طریق این تسهیلات در این دانشگاه پذیرفته شوند درصورتیکه اقدام به ثبت نام نموده و شروع به تحصیل نمایند در صورت انصراف ملزم به پرداخت هزینه آموزش رایگان نیمسال های ثبت نام شده خواهند بود.

۷. مدارک ارسالی داوطلبان و وجه پرداختی آن‌ها به هیچ وجه مسترد نمیگردد.

۸. انتقالی، میهمانی، تغییر رشته و تغییر گرایش برای دانشجویان پذیرفته شده ی استعدادهای درخشان ممنوع میباشد.

۹. ثبت نام قطعی پس از پذیرش علمی منوط به تائید دبیرخانه هیات مرکزی گزینش دانشجو مستقر در سازمان سنجش آموزش کشور میباشد. بنابراین دانشگاه اردکان از صدور هرگونه گواهی اشتغال به تحصیل تا دریافت این تأییدیه معذور است.

۱۰. پذیرش دانشجو بر اساس بررسی مدارک و سوابق داوطلبان صورت میگیرد و در صورت صلاح دید، افراد حائز شرایط برای مصاحبه علمی به دانشکده های مربوطه معرفی میگردند (رزومه علمی بعلاوه مدارک و مستندات مربوط به فعالیتهای پژوهشی ضمیمه شود).

۱۱. لازم به ذکر است به مدارک ناقص و یا دریافت شده بعد از تاریخ فوق رسیدگی نخواهد شد.

۱۲. زمان اعلام نتایج پذیرش و اسامی پذیرفته شدگان اولیه طی اطلاعیه های آتی از طریق وبگاه دانشگاه و همچنین تماس تلفنی با پذیرفته شدگان نهایی خواهد بود.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۱ دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
نگین
مرداد ۳۰, ۱۴۰۲ ۵:۱۴ ب٫ظ

کاش نتایج ارشد هم میومد دیگه
مردیم از استرس