مشاوره تخصصی رایگان کنکور ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 طورانی برق ارشد مدیریت پژوهش کیهان دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد liveamoozp

آزمون کارشناسی ارشد 98 به روایت آمار

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ از صبح امروز آغاز شده است و آمار داوطلبان نشان می‌دهد، ۵۰٫۱۰ درصد داوطلبان زن و ۴۹٫۹۰ درصد مرد هستند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی ... و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی ...

به گزارش خبرگزاری فارس، آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ از صبح امروز آغاز شد و برخی داوطلبان بعدازظهر امروز و برخی دیگر فردا در دو نوبت صبح و بعدازظهر به رقابت برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها می‌پردازند.

آمار ثبت‌نام کنندگان آزمون امسال نشان می‌دهد که نسبت به تعداد داوطلبان سال ۹۷ تعداد ۱۲۱ هزار و ۵۰۲ نفر کمتر ثبت‌نام کردند، امسال ۶۱۴ هزار و۸۸۳ نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۳۰۸ هزار و ۵۴ نفر زن و ۳۰۶ هزار و ۸۲۹ نفر مرد هستند یعنی ۵۰٫۱۰ درصد داوطلبان زن و ۴۹٫۹۰ درصد مرد هستند.

از مجموع داوطلبان ثبت‌نام کننده تعداد ۴۰هزار و ۶۶۹ نفر  علاوه بر انتخاب کد رشته امتحانی اول، علاقمندی خود در کد رشته امتحان دوم را نیز اعلام کردند.

 در مجموع ۳۹۹ هزار و ۱۲۰ نفر برای رشته‌ علوم انسانی ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۵۴٫۵۵ درصد زن و ۴۵٫۴۵ درصد مرد هستند، ۳۷ هزار و ۱۰۷ نفر برای رشته علوم پایه ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۶۷٫۱۱ درصد زن و ۳۲٫۸۹ درصد مرد هستند.

در رشته فنی و مهندسی ۱۴۳ هزار و ۳۱۲ نفر ثبت ‌نام کننده بود که ۲۷٫۲۷ درصد آنان زن و ۷۲٫۷۳ درصد مرد هستند، ۱۸ هزار و  ۹۱۱ نفر در رشته کشاورزی و منابع طبیعی ثبت‌نام کردند که ۵۲٫۶۱ درصد زن و ۴۷٫۳۹ درصد مرد هستند.

برای شرکت در رشته هنر ۵۴ هزا و ۴۱۶ نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۶۰٫۹۴ درصد زن و ۳۹٫۰۶ درصد مرد هستند. ۲۶۸۶ نفر برای رشته دامپزشکی ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۶۰٫۳۱ درصد زن و ۳۹٫۶۹ درصد مرد هستند.

نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ اواسط تیر ماه و فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی اواخر شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود.

 

پیشنهادات:


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد
خوب نبودمیتونست بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی (شما اولین نفری هستید که رتبه میدهید)
Loading...
avatar
1 Comment authors
محمد Recent comment authors
جدیدترین قدیمی‌ترین
محمد
محمد

سلام
کسی میدونه تعداد شرکت کنندگان ارشد مکانیک چقدر هست؟

مدیریت کانال تلگرام کارشناسی ارشد

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 سراسری و آزاد

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:

موضوعات اصلی

مشاوره کارشناسی ارشد

 کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

 شهریه کارشناسی ارشد شبانه ، آزاد ، پیام نور ، پردیس ، غیرانتفاعی

 منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 کارشناسی ارشد پردیس

 زبان کارشناسی ارشد

خیریه بچه های آسمان