پارسه
نوگام
همپا

درصد و رتبه قبولی کنکور کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی

اطلاع از درصد و رتبه های قبولی کنکور ارشد بیوشیمی بالینی به داوطلبان این رشته کمک می‌کند تا برنامه ریزی بهتری برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد داشته باشند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

چرا درصد و رتبه های کنکور ارشد بیوشیمی بالینی سالیان گذشته مهم است؟

به عنوان یک داوطلب امتحان کارشناسی ارشد، وقتی می‌خواهید برای مطالعه برای این آزمون برنامه ریزی کنید، ممکن است این سوال برایتان مطرح باشد که برای کسب رتبه دلخواهم در کنکور ارشد بیوشیمی بالینی باید چه درصدهایی کسب کنم؟

سرفصل های کنکور ارشد بیوشیمی بالینی در دفترچه ثبت نام آزمون ارشد ۱۴۰۲ اعلام شده است. اما تا این جای کار شما فقط می‌دانید که سوالات کنکور ارشد از چه دروسی مطرح خواهد شد.

در مرحله بعد لازم است به سراغ منابع کنکور ارشد بیوشیمی بالینی بروید. ممکن است فرصت کافی برای مطالعه همه منابع را نداشته باشید، در این حالت با بررسی سوالات کنکور ارشد سال‌های گذشته و پرس و جو از داوطلبان سال‌های قبل مهم‌ترین منابع را شناسایی کنید.

یک موضوع دیگر هم می‌تواند در اولویت‌بندی منابع موثر باشد. با بررسی درصدها و رتبه های داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی در سال های گذشته ممکن است به این جمع بندی برسید که برای هر درس چقدر لازم است وقت بگذارید تا به رتبه مدنظر خود دست پیدا کنید.

علاوه بر این، با نزدیک شدن به زمان کنکور ارشد ۱۴۰۲، طبیعتا کم کم به سراغ جمع بندی و تست زنی خواهید رفت. موقعی که تست‌های کنکور ارشد سال‌های قبل را می‌زنید، می‌توانید درصد خود را محاسبه کنید و سپس با توجه به درصدها ببینید رتبه احتمالی شما در کنکور چند می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص نحوه محاسبه درصد در کنکور ارشد کلیک کنید.

پس از شرکت در کنکور و انتشار سوالات کارشناسی ارشد نیز داوطلبان می‌توانند با بررسی پاسخنامه کلیدی، درصد کسب‌شده در هر یک از دروس امتحانی را محاسبه کنند. در این شرایط نیز با توجه به درصدهای کسب‌شده و نمونه کارنامه درصد و رتبه های کنکور ارشد بیوشیمی بالینی سال‌های قبل، داوطلبان می‌توانند رتبه خود را حدس بزنند.

تاثیر معدل در کنکور ارشد

بر اساس اعلام سازمان سنجش، تأثیر معدل در رتبه کنکور کارشناسی ارشد ۲۰ درصد است. ضمن این که این تأثیر بیست درصدی معدل به صورت تراز اعمال خواهد شد.

درخصوص نحوه محاسبه معدل مؤثر اطلاعات دقیقی از سوی سازمان سنجش اعلام نشده است؛ تنها موضوع قطعی در این خصوص این است که معدل مؤثر داوطلبان کنکور ارشد، عموماً با معدل کسب‌شده در مقطع کارشناسی متفاوت است که به نظر می‌رسد مهم‌ترین آیتم در این خصوص سطح دانشگاه محل تحصیل مقطع کارشناسی است.

با توجه به این که اولا معدل رقبای شما مشخص نیست و ثانیا سازمان سنجش درخصوص نحوه محاسبه معدل موثر شفاف‌سازی نکرده و این موضوع هم در تخمین رتبه کنکور ارشد موثر است، محاسبه رتبه دقیق اندکی دشوار است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد کلیک کنید.

نمونه کارنامه کنکور ارشد بیوشیمی بالینی به همراه درصد و رتبه

در جداول زیر، برخی از کارنامه های ارشد بیوشیمی بالینی سال های گذشته به همراه رتبه، تراز و درصدهای دروس کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی قرار داده شده است.

نمونه کارنامه های کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی ۹۸ (سهمیه آزاد)

رتبهتراززبان عمومی و تخصصی / انگلیسی / (ضریب ۲)بیوشیمی / (ضریب ۴)زیست شناسی / (ضریب ۲)شیمی آلی و عمومی / (ضریب ۱)
۲۱۵۳۱۲۵۰۷۸۸۹۴۲
۴۷۴۷۹۹۵۰۴۱۴۶۳۱
۵۱۴۶۴۱۴۲۳۹۵۷۲۲
۵۷۴۵۰۰۵۴۴۰۳۷۱۶
۶۲۴۴۱۹۲۲۳۹۴۸ ۱۹
۶۷۴۳۰۰۱۹۳۲۵۳۱۳
۷۳۴۱۱۷۴۵۳۲۱۷۱۱
۷۷۴۰۰۱۲۵۲۴۲۳۱۸
۸۴۳۸۲۴۵۷۲۷۰۴
۹۷۳۶۴۴۱۹۲۵۲۰۱۲
۱۱۳۳۴۱۸۱۹۲۴۳۱۷
۱۶۵۳۰۲۷۴۶۱۱۲۳
۲۲۳۲۴۶۱۱۵۱۴۰۱۲-
۴۱۸۱۹۰۴۵۳۷۱۰
۵۳۰۱۱۲۷۰۲-۹۵

نمونه کارنامه های کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی ۹۸ (سهمیه ۵ درصد)

رتبهتراززبان عمومی و تخصصی / انگلیسی / (ضریب ۲)بیوشیمی / (ضریب ۴)زیست شناسی / (ضریب ۲)شیمی آلی و عمومی / (ضریب ۱)
۲۶۵۲۰۱۴۹۵۳۷۰۴۷
۴۲۴۹۱۷۴۴۶۳۳۷۵۴
۱۰۶۳۵۰۵۱۱۱۷۲۱۱۴
۱۲۱۳۳۱۰۱۷۱۵۸۱۲

نمونه کارنامه های کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی ۹۸ (سهمیه ۲۵ درصد)

رتبهتراززبان عمومی و تخصصی / انگلیسی / (ضریب ۲)بیوشیمی / (ضریب ۴)زیست شناسی / (ضریب ۲)شیمی آلی و عمومی / (ضریب ۱)
۳۳۳۱۰۴۵۲۵۱۱۲

 

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات