پارسه

درصد و رتبه قبولی کنکور کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی

اطلاع از درصد و رتبه های قبولی کنکور ارشد هنرهای تصویری و طراحی به داوطلبان این رشته کمک می‌کند تا برنامه ریزی بهتری برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد داشته باشند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

چرا درصد و رتبه های کنکور ارشد هنرهای تصویری و طراحی سالیان گذشته مهم است؟

به عنوان یک داوطلب امتحان کارشناسی ارشد، وقتی می‌خواهید برای مطالعه برای این آزمون برنامه ریزی کنید، ممکن است این سوال برایتان مطرح باشد که برای کسب رتبه دلخواهم در کنکور ارشد هنرهای تصویری و طراحی باید چه درصدهایی کسب کنم؟

سرفصل های کنکور ارشد هنرهای تصویری و طراحی در دفترچه ثبت نام آزمون ارشد ۱۴۰۲ اعلام شده است. اما تا این جای کار شما فقط می‌دانید که سوالات کنکور ارشد از چه دروسی مطرح خواهد شد.

در مرحله بعد لازم است به سراغ منابع کنکور ارشد هنرهای تصویری و طراحی بروید. ممکن است فرصت کافی برای مطالعه همه منابع را نداشته باشید، در این حالت با بررسی سوالات کنکور ارشد سال‌های گذشته و پرس و جو از داوطلبان سال‌های قبل مهم‌ترین منابع را شناسایی کنید.

یک موضوع دیگر هم می‌تواند در اولویت‌بندی منابع موثر باشد. با بررسی درصدها و رتبه های داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی در سال های گذشته ممکن است به این جمع بندی برسید که برای هر درس چقدر لازم است وقت بگذارید تا به رتبه مدنظر خود دست پیدا کنید.

علاوه بر این، با نزدیک شدن به زمان کنکور ارشد ۱۴۰۲، طبیعتا کم کم به سراغ جمع بندی و تست زنی خواهید رفت. موقعی که تست‌های کنکور ارشد سال‌های قبل را می‌زنید، می‌توانید درصد خود را محاسبه کنید و سپس با توجه به درصدها ببینید رتبه احتمالی شما در کنکور چند می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص نحوه محاسبه درصد در کنکور ارشد کلیک کنید.

پس از شرکت در کنکور و انتشار سوالات کارشناسی ارشد نیز داوطلبان می‌توانند با بررسی پاسخنامه کلیدی، درصد کسب‌شده در هر یک از دروس امتحانی را محاسبه کنند. در این شرایط نیز با توجه به درصدهای کسب‌شده و نمونه کارنامه درصد و رتبه های کنکور ارشد هنرهای تصویری و طراحی سال‌های قبل، داوطلبان می‌توانند رتبه خود را حدس بزنند.

تاثیر معدل در کنکور ارشد

بر اساس اعلام سازمان سنجش، تأثیر معدل در رتبه کنکور کارشناسی ارشد ۲۰ درصد است. ضمن این که این تأثیر بیست درصدی معدل به صورت تراز اعمال خواهد شد.

درخصوص نحوه محاسبه معدل مؤثر اطلاعات دقیقی از سوی سازمان سنجش اعلام نشده است؛ تنها موضوع قطعی در این خصوص این است که معدل مؤثر داوطلبان کنکور ارشد، عموماً با معدل کسب‌شده در مقطع کارشناسی متفاوت است که به نظر می‌رسد مهم‌ترین آیتم در این خصوص سطح دانشگاه محل تحصیل مقطع کارشناسی است.

با توجه به این که اولا معدل رقبای شما مشخص نیست و ثانیا سازمان سنجش درخصوص نحوه محاسبه معدل موثر شفاف‌سازی نکرده و این موضوع هم در تخمین رتبه کنکور ارشد موثر است، محاسبه رتبه دقیق اندکی دشوار است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد کلیک کنید.

نمونه کارنامه کنکور ارشد هنرهای تصویری و طراحی به همراه درصد و رتبه

در جداول زیر، برخی از کارنامه های ارشد هنرهای تصویری و طراحی سال های گذشته به همراه رتبه، تراز و درصدهای دروس کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی قرار داده شده است.

نمونه کارنامه های کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی ۱۴۰۱ – گرایش تصویر متحرک (انیمیشن)

رتبهتراززبان عمومی و تخصصی انگلیسی / (ضریب ۲)فرهنگ، هنر و ادبیات ایران و جهان / (ضریب ۲)نقد هنری و ادبی/ (ضریب ۱)مبانی نظری عکاسی / (ضریب ۱)
۹۷۳ ۰۱۷/۷۸۱/۶۷۲۰

نمونه کارنامه های کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی ۱۴۰۱ – گرایش تصویرسازی

رتبهتراززبان عمومی و تخصصی انگلیسی / (ضریب ۲)فرهنگ، هنر و ادبیات ایران و جهان / (ضریب ۲)نقد هنری و ادبی/ (ضریب ۱)
۱۳۳۲ ۰۱۷/۷۸۱/۶۷

نمونه کارنامه های کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی ۹۸ – گرایش ارتباط تصویری (سهمیه آزاد)

رتبهتراززبان عمومی و تخصصی انگلیسی / (ضریب ۲)فرهنگ، هنر و ادبیات ایران و جهان / (ضریب ۲)نقد هنری و ادبی/ (ضریب ۱)مبانی نظری عکاسی / (ضریب ۴)
۴۶۶۵۳۰۴۹۳۸۴۴۸۰
۵۸۶۱۹۸۳۵۵۳۳۴۵۸
۶۲۵۸۷۳۳۲۵۱۴۱۳۰
۶۵۵۸۰۰۳۹۳۲۵۵۱۷
۷۲۵۷۳۴۲۸۴۸۲۴۴۴
۷۴۵۶۰۲۲۳۲۸۴۰۵۶
۸۹۴۹۸۹۴۳۵۸۱۹۵۳
۹۲۴۹۰۰۲۵۴۴۴۷۳۵
۹۶۴۸۰۳۳۳۴۵۱۸۴۹
۱۰۳۴۷۵۳۳۱۳۰۳۸۴۸
۱۱۶۴۵۶۶۱۷۳۰۲۲۷۰
۲۹۹۴۴۱۷۶۳۲۵۸
۴۳۲۴۰۱۶۲۱۸۱۲۲۱

نمونه کارنامه های کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی ۹۸ – گرایش ارتباط تصویری (سهمیه ۵ درصد)

رتبهتراززبان عمومی و تخصصی انگلیسی / (ضریب ۲)فرهنگ، هنر و ادبیات ایران و جهان / (ضریب ۲)نقد هنری و ادبی/ (ضریب ۱)مبانی نظری عکاسی / (ضریب ۴)
۵۰۶۴۴۱۴۰۷۳۳۸۵۹
۷۵۵۵۱۳۱۱۵۷۱۷۵۵ 
۳۵۰۴۳۰۰۹۸۱۱۴
۳۷۷۴۲۵۶۲۰۲۲۵۶
۵۶۰۳۸۳۶۱۱۲-۰۳

مونه کارنامه های کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و طراحی ۹۸ – گرایش ارتباط تصویری (سهمیه ۲۵ درصد)

رتبهتراززبان عمومی و تخصصی انگلیسی / (ضریب ۲)فرهنگ، هنر و ادبیات ایران و جهان / (ضریب ۲)نقد هنری و ادبی/ (ضریب ۱)مبانی نظری عکاسی / (ضریب ۴)
۵۳۴۲۸۹۱۹۱۶۱۲۱۹
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات