جزئیات نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی از سوی مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه اعلام شد.

به گزارش مسترتست، با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و کنکور ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از سال ۹۶، کلیه مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و نیز برگزاری آزمون از طریق سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌گیرد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

پس از برگزاری آزمون، نتایج کنکور کارشناسی ارشد به صورت کارنامه و براساس نمره کل و رتبه آنان با توجه به سهمیه و کد رشته امتحانی که داوطلب در آزمون آن شرکت نموده است توسط سازمان سنجش اعلام می‌گردد.

اما پس از اعلام نتایج، انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری و انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت مستقل برگزار می‌شود.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد ۹۸

در کارنامه اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد، علاوه بر این که وضعیت مجاز و یا غیرمجاز بودن داوطلبان در دوره‌های روزانه و شبانه و سایر دوره‌های شهریه‌پرداز دانشگاه سراسری مشخص می‌شود، به داوطلبان اعلام می‌شود که برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ دانشگاه آزاد نیز مجاز هستند یا خیر.

بر این اساس، به منظور شرکت داوطلبان علاقمند به پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی کد دسترسی انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد توسط سازمان سنجش آموزش کشور در کارنامه اعلام نتایج اولیه درج می‌شود و داوطلبان براساس این کد دسترسی و کد ملی می‌توانند نسبت به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی اقدام نمایند.

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ دانشگاه آزاد

کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ضرورت دارد با توجه به نتایج درج‌شده در کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و با مراجعه به سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی و ضمن مطالعه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد ۹۸ نسبت به انتخاب حداکثر ۱۰۰ کد رشته/محل متناسب با کد مجموعه امتحانی خود اقدام نمایند.

داوطلبانی که علاوه بر کد رشته امتحانی اول در کد رشته امتحانی دوم (رشته های شناور در کنکور کارشناسی ارشد) نیز ثبت نام و در آزمون شرکت نموده‌اند می‌توانند رشته/محل‌های متناسب با کدرشته امتحانی دوم خود را براساس اولویت موردنظر در میان ۱۰۰ رشته/محل انتخابی درج نمایند.

داوطلبان تنها امکان انتخاب رشته/گرایش‌هایی را دارند که مطابق کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور در کد ضریب متناظر با آن (از کد رشته امتحانی اول و یا دوم) مجاز شده باشند.

فرآیند انتخاب رشته اینترنتی:

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در هر یک از کد ضرایب رشته امتحانی خود لازم است:

۱- با مراجعه به سامانه ثبت نام مرکز سنجش و پذیرش نسبت به پرداخت هزینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد ۹۸ و تهیه کارت اعتباری انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد ۹۸ اقدام نمایند.

کارت اعتباری انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 98

۲- با استفاده از کد دسترسی انتخاب رشته مندرج در ذیل کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، کد ملی، شناسه ثبت نام ورمز ثبت نام مندرج در کارت اعتباری وارد سامانه انتخاب رشته شوند.

۳- مطابق کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، رشته/گرایش‌های متناظر با کد ضرایب مجاز (از کد رشته امتحانی اول و یا دوم) را به تعداد حداکثر یکصد رشته/محل به ترتیب اولویت در سامانه ثبت نمایند.

۴- انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد زمانی به اتمام می‌رسد که کد رهگیری را از سامانه دریافت نماید.

لازم است داوطلبان نسخه چاپی انتخاب رشته خود را تهیه و تا زمان اعلام نتایج حفظ نمایند.

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

همزمان با انتخاب رشته داوطلبان باآزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، داوطلبان کارشناسی ارشد بدون کنکور آزاد نیز می‌توانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد