پارسه

درصد و رتبه قبولی کنکور کارشناسی ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی

اطلاع از درصد و رتبه های قبولی کنکور ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی به داوطلبان این رشته کمک می‌کند تا برنامه ریزی بهتری برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد داشته باشند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

چرا درصد و رتبه های کنکور ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی سالیان گذشته مهم است؟

به عنوان یک داوطلب امتحان کارشناسی ارشد، وقتی می‌خواهید برای مطالعه برای این آزمون برنامه ریزی کنید، ممکن است این سوال برایتان مطرح باشد که برای کسب رتبه دلخواهم در کنکور ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی باید چه درصدهایی کسب کنم؟

سرفصل های کنکور ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی در دفترچه ثبت نام آزمون ارشد ۱۴۰۲ اعلام شده است. اما تا این جای کار شما فقط می‌دانید که سوالات کنکور ارشد از چه دروسی مطرح خواهد شد.

در مرحله بعد لازم است به سراغ منابع کنکور ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی بروید. ممکن است فرصت کافی برای مطالعه همه منابع را نداشته باشید، در این حالت با بررسی سوالات کنکور ارشد سال‌های گذشته و پرس و جو از داوطلبان سال‌های قبل مهم‌ترین منابع را شناسایی کنید.

یک موضوع دیگر هم می‌تواند در اولویت‌بندی منابع موثر باشد. با بررسی درصدها و رتبه های داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی در سال های گذشته ممکن است به این جمع بندی برسید که برای هر درس چقدر لازم است وقت بگذارید تا به رتبه مدنظر خود دست پیدا کنید.

علاوه بر این، با نزدیک شدن به زمان کنکور ارشد ۱۴۰۲، طبیعتا کم کم به سراغ جمع بندی و تست زنی خواهید رفت. موقعی که تست‌های کنکور ارشد سال‌های قبل را می‌زنید، می‌توانید درصد خود را محاسبه کنید و سپس با توجه به درصدها ببینید رتبه احتمالی شما در کنکور چند می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص نحوه محاسبه درصد در کنکور ارشد کلیک کنید.

پس از شرکت در کنکور و انتشار سوالات کارشناسی ارشد نیز داوطلبان می‌توانند با بررسی پاسخنامه کلیدی، درصد کسب‌شده در هر یک از دروس امتحانی را محاسبه کنند. در این شرایط نیز با توجه به درصدهای کسب‌شده و نمونه کارنامه درصد و رتبه های کنکور ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی سال‌های قبل، داوطلبان می‌توانند رتبه خود را حدس بزنند.

تاثیر معدل در کنکور ارشد

بر اساس اعلام سازمان سنجش، تأثیر معدل در رتبه کنکور کارشناسی ارشد ۲۰ درصد است. ضمن این که این تأثیر بیست درصدی معدل به صورت تراز اعمال خواهد شد.

درخصوص نحوه محاسبه معدل مؤثر اطلاعات دقیقی از سوی سازمان سنجش اعلام نشده است؛ تنها موضوع قطعی در این خصوص این است که معدل مؤثر داوطلبان کنکور ارشد، عموماً با معدل کسب‌شده در مقطع کارشناسی متفاوت است که به نظر می‌رسد مهم‌ترین آیتم در این خصوص سطح دانشگاه محل تحصیل مقطع کارشناسی است.

با توجه به این که اولا معدل رقبای شما مشخص نیست و ثانیا سازمان سنجش درخصوص نحوه محاسبه معدل موثر شفاف‌سازی نکرده و این موضوع هم در تخمین رتبه کنکور ارشد موثر است، محاسبه رتبه دقیق اندکی دشوار است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد کلیک کنید.

نمونه کارنامه کنکور ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی به همراه درصد و رتبه

در جداول زیر، برخی از کارنامه های ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی سال های گذشته به همراه رتبه، تراز و درصدهای دروس کارشناسی ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی قرار داده شده است.

نمونه کارنامه های کارشناسی ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی ۱۴۰۱ (سهمیه آزاد)

رتبه در سهمیهرتبه بدون سهمیهتراززبان عمومی و تخصصی / انگلیسی / (ضریب ۱)میکروب شناسی مواد غذایی / (ضریب ۱)اصول نگهداری مواد غذایی / (ضریب ۱)شیمی مواد غذایی / (ضریب ۱)کلیات بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی / (ضریب ۱)
۲۳۹۱۶۵۷/۷۸۷۲/۲۲۴۳/۳۳۵۳/۳۳۲۲/۲۲

نمونه کارنامه های کارشناسی ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی ۹۸ (سهمیه آزاد)

رتبه تراززبان عمومی و تخصصی / انگلیسی / (ضریب ۱)میکروب شناسی مواد غذایی / (ضریب ۱)اصول نگهداری مواد غذایی / (ضریب ۱)شیمی مواد غذایی / (ضریب ۱)کلیات بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی / (ضریب ۱)
۳۰۵۴۰۱   ۶۶۷۲ ۵۳ ۵۴ ۲۰ 
۳۷۵۳۱۸۴۴۴۵۶۳۲۲۳۷
۴۲۵۳۲۹۵۳۵۶۳۷۱۲۲۰
۶۲۴۶۹۸۴۰۲۳۲۳۲۷۲۱
۶۴۴۵۵۲۱۵۳۰۲۵۲۱۱۷
۶۹۴۴۱۱۰۲۷۵۰۱۶۲-
۷۵۴۳۰۵۱۵۱۶۷۲۲۲
۷۸۴۲۱۹۱۵۷۱۲۲۰۱۶
۸۴۴۰۶۵۱۱۲۲۲۰۱۵۱۵
۹۸۳۸۸۱۱۶۲۲۱۱۰۱۶
۱۱۳۳۶۹۷۷۲۴۱۴۲۲۰
۱۳۰۳۴۹۱۲۳۱۱۲۲۲۴۱۳
۱۷۸۲۹۰۷۱۲۷۴۳۴۱۶
۲۱۵۲۵۶۳۸۱۷۱۷۲۰۵
۳۴۱۱۷۹۴۱۳۹۱۲۱۹

نمونه کارنامه های کارشناسی ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی ۹۸ (سهمیه ۵ درصد)

رتبهتراززبان عمومی و تخصصی / انگلیسی / (ضریب ۱)میکروب شناسی مواد غذایی / (ضریب ۱)اصول نگهداری مواد غذایی / (ضریب ۱)شیمی مواد غذایی / (ضریب ۱)کلیات بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی / (ضریب ۱)
۵۱۴۹۳۳۴۱۳۹۳۴۴۵۱۹
۵۵۴۸۴۸۲۳۴۰۳۷۲۴۲۰
۱۲۲۳۵۷۰۱۴۳۰۸۹۲
۳۸۵۱۴۳۷۱-۰۸۱۷۲

نمونه کارنامه های کارشناسی ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی ۹۸ (سهمیه ۲۵ درصد)

رتبهتراززبان عمومی و تخصصی / انگلیسی / (ضریب ۱)میکروب شناسی مواد غذایی / (ضریب ۱)اصول نگهداری مواد غذایی / (ضریب ۱)شیمی مواد غذایی / (ضریب ۱)کلیات بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی / (ضریب ۱)
۴۵۳۱۱۶۱۷۱۴۲۴۰۲-
ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۱ دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
فائقه
مرداد ۷, ۱۴۰۲ ۹:۳۸ ب٫ظ

من با رتبه ۶۰ احتمال قبولی شبانه تو دانشگاه آمل را دارم؟